תושב אלפי מנשה מואשם שהסית לאלימות נגד ראש הממשלה

תושב אלפי מנשה בן 57 פרסם בדף הפייסבוק שלו פרסומים מסיתים נגד נתניהו ובהם: "רק רצח שלו, יחזיר לנו את המדינה! מוות לביבי!!!!!!!"

ערוץ 7 , י"ג באייר תשפ"א

תושב אלפי מנשה מואשם שהסית לאלימות נגד ראש הממשלה-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: iStock

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה כתב אישום לבית משפט השלום בכפר סבא נגד עופר קופלמן, בן 57 מאלפי מנשה, בגין 3 עבירות של הסתה לאלימות כלפי ראש הממשלה, חבר הכנסת בנימין נתניהו.

על פי כתב האישום, אשר הוגש באישור היועץ המשפטי לממשלה, במהלך החודשים יוני-יולי 2020 פרסם קופלמן בפייסבוק פרסומים הקוראים לאלימות ומעודדים מעשי אלימות כלפי ראש הממשלה.

התכנים שהעלה קופלמן זכו לחשיפה ושימשו במה לאחרים להביע תמיכתם בתכנים באמצעות לייקים, שיתופים או תגובות.

בכתב-האישום מיוחסים לקופלמן שלושה פרסומי הסתה לאלימות בחשבון הפייסבוק שלו:

א. ב- 21.6.2020 כתב: "שהצורר ביבי! שוב משחק לנו בראש. ממציא גל שני (הכוונה ל"גל שני" של התפרצות נגיף הקורונה), יושיב אותנו בבית. ואז בשקט יבצע את הסיפוח...ביבי נתניהו הוא הגרוע באויבינו!!! דינו מוות!!!"

ב. ב- 5.7.2020 שיתף קופלמן בפייסבוק שלו מאמר שפורסם באתר Ynet ועסק בראש הממשלה תחת הכותרת "יש מלך בישראל – ורק אנחנו אשמים בסיאוב". את שיתוף המאמר ליווה קופלמן בפרסום התוכן הבא: "רק רצח שלו, יחזיר לנו את המדינה! מוות לביבי!!!!!!!!!".

ג. ב- 6.7.2020 כתב קופלמן: "עוד פעם מפחידים אותנו...גם אם יהיו פי שלוש חולים קשים, יש את המכונות לטפל בהם. אבל למה לא שוב להוריד אותנו על הברכיים? הרבה יותר קל לשלוט בנו ככה, ושוב המסקנה המתבקשת...מוות לביבי נתניהו!!!".

עוד צוין בכתב האישום כי פרסומיו של קופלמן נעשו על רקע הפגנות תכופות נגד ראש הממשלה במגוון מקומות ברחבי הארץ.