פרויקטור הקורונה קורא לצמצם טיסות לחו"ל

פרופ' נחמן אש ציין כי בקרוב יוארך תוקף התו הירוק למחוסנים, לאחר שלא מסתמנת עלייה בתחלואה בקרבם. אש מודאג בעיקר מתחלואה מיובאת

ערוץ 7 , י"ג באייר תשפ"א

פרויקטור הקורונה קורא לצמצם טיסות לחו"ל-ערוץ 7
פרופ' נחמן אש
צילום: David Cohen/Flash90

ממונה הקורונה, פרופ' נחמן אש, הודיע היום (ראשון) בתדרוך לתקשורת כי בקרוב יוארך תוקפם של התווים הירוקים שחולקו לאזרחים המחוסנים.

"בקרוב נודיע על הארכת התוקף של התו הירוק, לאחר שנסיים את הבדיקה ונקבל החלטה לגבי אוכלוסיות שונות. זאת, בהתאם לנתונים אחריהם אנחנו עוקבים, כדי לוודא שאנחנו נמצאים באזור בטוח", סיפר.

אש ציין כי עיקר הדאגה כעת נובעת מהחשש מתחלואה מיובאת, "התחלואה המיובאת מחו"ל מדאיגה אותנו. ככל שמספר המאומתים יקטן באופן מקומי, מספר החולים המאומתים לאחר שהגיעו מחו"ל יעלה".

"אנחנו קוראים לאנשים בעת הזו לצמצם את הטיסות לחו"ל. גם תהליך הטיסה בשדות התעופה וגם השהייה בחו"ל עלולה לגרום להדבקות. עדיף לדחות את הטיסה לזמנים בהם המחלה תרד במדינות שונות בעולם. אנחנו קוראים לאנשים להימנע מטיסות לא חיוניות", הוסיף.

בתדרוך התייחס פרופ' אש גם להתפרצויות קורונה שעדיין מתרחשות, בעיקר במקומות בהן ישנה התחסנות נמוכה, "היה אירוע חריג של הדבקה בפרדס חנה-כרכור, בו נדבקו 45 אנשים, בהם 38 ילדים".

"השרשרת התחילה משני הורים לא מחוסנים שנדבקו. אחד הילדים לא שמר על בידוד לפני שאומת, ופגש בחברים רבים בבית הספר ובצופים. בין הנדבקות - שתי אימהות מחוסנות. גם בתקופה הזו ייתכנו הדבקות המוניות", ציין.