ארכיון
ארכיון צילום: דוברות המשטרה

בימים האחרונים מסתובב אדם בעל חזות חילונית ברובעים החרדים באשדוד ומטיל חיתתו על עוברים ושבים.

מדיווחים שהגיעו במהלך השבת האחרונה לביתו של סגרה"ע הרב יחיאל וינגרטן ולבתיהם של שאר חברי סיעת אגו"י מתבררת התמונה הבאה: אדם בעל חזות חילונית, מסתובב ברחבי הרובעים וממתין לשעת כושר כשהרחוב ריק ואז מתנפל על תושב תמים שנקלע לבדו, מכה ופוצע ואז נמלט.

המקרה הראשון היה ביום חמישי האחרון ושניים מהמותקפים הגישו תלונה במשטרה, אלא שדפוס הפעולה שלו המשיך ובמשך ליל השבת הותקפו לפחות עוד שישה תושבים כאשר לכאורה ישנם תושבים נוספים שספגו בשקט מבלי לערב את העסקנים.

עם צאת השבת פנה סגר"ע למשטרה, וביקש לתת עדיפות לחקירה זו מחמת חומרתה וכדי שהמצב לא יתדרדר לפגיעות נוספות בנפשות ואולי אף בילדים.

סגרע"ה הרב וינגרטן קורא למותקפים להגיש תלונות במשטרה ולדווח ללשכתו וכמו כן, לדווח בנוסף למוקד העירוני של עיריית אשדוד במספר 106.

הרב וינגרטן הוסיף כי רק בכוחות משותפים נצליח למגר את המעשים החמורים, וציין כי בערב הבחירות האחרונות התרחש מקרה דומה והמשטרה פעלה מיידית והתוקף נעצר.

"גם הערב, פניתי לפיקוד הבכיר בעיר בדרישה לתעדף את המקרה והובטח לי שכך יהיה. בתקוה שמעשים אלו ימוגרו לחלוטין מבקשים כאמור מכל אחד להגיש תלונה בנידון, בתקווה לימים שקטים ורגועים יותר".

ממלא מקום ראש העיר, אבי אמסלם, סיפר כי "לאחר תפילת מנחה של שבת ניגש אלי שכן תושב רחוב ינאי ברובע ז' בעיר, וסיפר לי שבליל שבת לאחר חצות כשהיה בדרכו לבית ניגש אליו בחור רעול פנים, שאל אותו שאלה, היכה אותו בחוזקה וברח. ביקשתי ממנו שמיד בצאת השבת יגיש תלונה במשטרה.

"אני מגנה בכל פה את המעשה הברברי, אך לצערי זהו המשך ישיר לקמפיין ההסתה שמתנהל נגד המגזר החרדי בשנה האחרונה. מדובר במקרה חמור ביותר אשר חייב להיות מטופל מידית על ידי גורמי האכיפה בכדי למצות את הדין עם התוקף".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו