האקתון זהות
האקתון זהותצילום: זהות

בארגון 'זהות' החליטו לקיים 'האקתון' תוכן ייחודי שבמסגרתו המרכזים נפגשים ביחד על מנת ליצור מיזמים איכותיים בנושאים שנלמדים במשך השנה.

במשך כל השנים, מרכזי הזהות ברחבי הארץ עבדו על מערכי השיעורים שלהם באופן נפרד. כל מרכז בנה את המערכים והשיעורים לעצמו. כך, נוצרו אלפי רעיונות, אנקדוטות, סיפורים ופעילויות שונים, אך הם היו זמינים רק למרכזים שבנו אותם.

השנה, הקורונה אילצה את המרכזים לחשוב בצורה יצירתית יותר ועל כן, השיח בין המרכזים פותח ולעיתים רבות לקראת חגים ואירועים משמעותיים נעשתה חשיבה משותפת על מנת לזקק את הרעיונות לפעילויות הטובות ביותר.

הנהלת זהות הבחינה בפונטנציאל שבעבודה משותפת שכזו והחליטה לקיים, כאמור, האקתון תוכן ייחודי שבמסגרתו, צוותי המרכזים התחלקו לקבוצות שונות ברחבי הארץ ונפגשו מבאר שבע ועד טבריה.

כל קבוצה קיבלה נושא עליה הייתה צריכה לעבוד וליצור פעילות כוללת עבור התלמידים. הנושאים שנבחרו הם נושאים שכל המרכזים נפגשים איתם במשך השנה: משפחה, זהות, בת מצווה, קבלת התורה ושיבת ציון.

את השבוע האחרון בילו המנחות בצורה אינטנסיבית כאשר כל קבוצה נפגשה, חשבה ביחד ויצרה מערך שיעורים איכותי ומזוקק בנושא שנבחר לה.

המערכים יועלו לפלטפורמה משותפת שתאפשר לכל מרכז להשתמש בו ולהתאימו לקהל היעד הספציפי שאיתו הם עובדים. בתקופה הקרובה, יבחרו שני מיזמים שיקבלו תקצוב משמעותי נוסף שיאפשר פיתוח מקצועי לרעיונות השונים שעלו במסגרת האקתון.

מנכ"ל ארגון זהות, ישראל בן פזי, אמר: "הצורך ליצור מערכי שיעורים יצירתיים ומעניינים שמתאימים להעברה באופן וירטואלי, קירב בין אנשי התוכן בארגונים השונים. החלטנו לקחת את זה צעד אחד קדימה ולקיים את האקתון כדי שכל מרכז יוכל להנות מהרעיונות המבריקים שעולים בעבודה משותפת. אני גאה בתוצרים שנוצרו ומצפה בקוצר רוח לראות איך כל מרכז לוקח את הרעיונות והמיזמים שעלו".