הרעיון למיזם המיוחד של עקיבא ציגלמן נולד מהסיפור האישי-משפחתי שלו כאשר חיפש שידוך לאחיו המוגבל מלידה ונועץ ברבנים, בהם הרב בורשטיין, ובמפכ"ל המשטרה לשעבר, רוני אלשייך.

את השידוך חיפש עקיבא לאחיו כחלק מהמאמץ ליצירת חיי שגרה על אף המוגבלות. בין השאר דאג לאחיו ללימודים במסגרת ישיבתית ולעבודה במכולת. אתגר השידוך היה מורכב במיוחד בין השאר בשל ההיצע הנמוך של מועמדים לשידוך עבור מוגבלים מלידה או כאלה שנפגעו במהלך חייהם.

הרב בורשטיין הסביר שהמועמדת לשידוך עבור אחיו צריכה להיות בעלת קושי כלשהו, אך לא בהכרח אותו קושי וליקוי ממנו סובל אחיו. אלשייך הציע לפנות דרך התקשורת לקהל רחב ולטעמו של עקיבא השילוב של השניים יכול להרחיב את מעגל היצע השידוכים במקרים שכאלה.

בדבריו מציין עקיבא כי אמנם יש משפחות החוששות לשדך את בנם או את ביתם הלוקים במוגבלות מורכבת, בשל הקושי הצפוי לחייהם המשותפים, אך רבים שאינם חוששים מכך מוזמנים לפנות אל המיזם שהקים על מנת לקדם את דרכם לאהבה ולבניית משפחה. עוד הוא פונה וקורא למעוניינים לסייע לשידוכים שכאלה לפנות אל המיזם ולהתנדב לסייע בו.

בדבריו מציין עקיבא את המקרה של הרב ענבר שהתפרסם בשיאים ששבר על אף המוגבלות הקשה עימה הוא חי. בין השאר התגבר על קשיי התנועה, הדיבור וקשיים נוספים וקיבל סמיכה לרבנות ובנוסף גם נישא לבחירת ליבו הלוקה גם היא במוגבלות אחרת.

העמותה שקמה בעקבות המקרה של הרב ענבר מוצלחת, אומר עקיבא, אך נראה שהביקוש רב על ההיצע ויש להרחיב את מעגלי הפעילות במגמה זו.

על חששותיהם של הורים מנישואי ילדיהם הלוקים במוגבלות והחשש ממציאות של נכדים שהוריהם לא יוכלו לטפל בהם ועול הטיפול ייפול על כתפי הסבא והסבתא, אומר עקיבא: "לא ידוע לי על חוק במדינה שאוסר או מגביל הבאת ילדים במקרה שכזה, אבל זה לא העניין שלנו. העניין שלנו הוא להביא לנישואים כדת משה וישראל. ההחלטה היא של הזוג המתחתן והאחריות מוטלת עליהם. אנחנו לא מביעים דעה בנושא של ילדים. זה עניינו של הזוג. עניינינו הוא רק אהבה ובניית בית. זו צורה מובהקת של ערבות הדדית. כל אחד יכול לתרום, בתפילה ובהצעת שידוכים וכו'".

לפרטים: עקיבא - 054-598-1605

לחצו כאן כדי להצטרף לקבוצת הוואטסאפ

השירות ללא כל עלות