המפכ"ל הנחה להסיר את המחסומים שהוצבו ברחבת שער שכם

המפכ"ל קובי שבתאי הנחה הערב (ראשון) להסיר את המחסומים שהוצבו ברחבת שער שכם. "התקפלות מבישה ופגיעה קשה בריבונות הישראלית".

ערוץ 7 , י"ג באייר תשפ"א

המפכ"ל הנחה להסיר את המחסומים שהוצבו ברחבת שער שכם-ערוץ 7
שער שכם
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב קובי שבתאי, הורה הערב (ראשון) להסיר את הגדרות שתחמו את מתחמי הישיבה בשער שכם.

מאות צעירים ערבים שנמצאים במקום פתחו ב"חגיגות ניצחון". הם קוראים: "בדם ואש נפדה את פלסטין".

הגדרות הוצבו בתחילת חודש רמדאן, ולטענת צעירי מזרח ירושלים, הפרות הסדר בלילות האחרונים מתקיימות בשל חסימת מרחב השער בו הם נוהגים לשבת.

ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת הגיע הערב לשער שכם והאשים את "משטרת הכיבוש יחד עם המתנחלים", כלשונו, בסגירת הרחבה בשער שכם. לדבריו, "כל רמדאן חלק מהמורשת - ההתאספות החברתית של הצעירים. זו יצירת מציאות חדשה, הפלסטינים והמזרח ירושלמים כועסים ובצדק - זו פרובוקציה. אפשר להרגיע את הרוחות על ידי סילוק השוטרים".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר כי "החלטת מפכ"ל המשטרה לאפשר לפורעים בשער שכם ניצחון בהסרת הגדרות היא התקפלות מבישה ופגיעה קשה בריבונות הישראלית. ידע כל פורע חוק כי מדינת ישראל מתרפסת ונכנעת אם יבצע מעשי לינץ ביהודים. ממשלת ישראל ומשטרת ירושלים נכנעו הערב לאלימות והתקפלו - ההתקפלות הזאת עוד תעלה לנו בדם רב".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' תקף את הסרת המחסומים ואמר כי ''יותר מידי פעמים מדינת ישראל משדרת חולשה, נכנעת לטרור ולאלימות ולוקה כפליים. מי שבורח מהטרור, הטרור רודף אחריו. אלו חוקי המשחק במזרח התיכון.

''יש לגדוע את ההתפרעויות הערביות בירושלים ולמצות את הדין בחומרה המירבית עם המפגעים ולא להיכנע לדרישותיהם ובכך לשחוק את ההרתעה הישראלית ולהעביר מסר של חולשה לאויבינו מסביב'', הוסיף סמוטריץ'.

מוקדם יותר דווח כי קבוצת יהודים חשודה בתקיפת שלושה עובדי תברואה ערבים ברחוב בן סירא בירושלים. שוטרים שהוזעקו למקום עצרו את אחד החשודים כשברשותו נמצאה סכין.