מכבי ת"א הפסידה - האליפות תברח?

אחרי 22 מחזורים ולראשונה תחת אימונו של פטריק וואן לוואן, מכבי ת"א הפסידה 0:2 לקריית שמונה ועלולה לאבד את תואר האליפות

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ג באייר תשפ"א

מכבי ת"א הפסידה - האליפות תברח?-ערוץ 7
דור פרץ מול קריית שמונה הערב
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

דווקא עכשיו. מכבי תל אביב, אלופת ליגת העל בכדורגל בשנתיים האחרונות, קרובה לאבד את התואר בו זכתה בשנתיים האחרונות.

7 שנים אחרי הפעם האחרונה ו-533 דקות מאז השער האחרון שכבשה מולה, ניצחה הערב (ראשון) עירוני קריית שמונה את מכבי תל אביב במסגרת ליגת העל בכדורגל, במה שעלולה להיות נקודת המפנה במאבק האליפות הצמוד שבין המכבים מת"א לאלו מחיפה.

כמו בניצחון האחרון של הקריה לפני 7 שנים, גם הערב מי שכבש את אחד מהשערים עבורה היה רועי קהת, כשזה ניצל את החיסרון המספרי של האורחים מת"א לאחר הרחקתו של הבלם איתן טיבי בדקה ה-39 כדי לכבוש בתוספת הזמן של המחצית הראשונה.

מכבי ניסתה להשוות ככל יכולתה אך לא השכילה לעשות זאת, ועמוק בתוך תוספת הזמן של המחצית השניה, בניסיון להשוות מכדור קרן, עלה השוער טננבאום לרחבת קריית שמונה, הפקיר את עמדת השוער ומוחמד שכר ניצל זאת בכדי לכבוש מרחוק את השער המכריע שקבע 0:2 לקריית שמונה שמנחילה למכבים מת"א הפסד ראשון תחת אימונו של פטריק וואן לוואן וראשון לאחר 22 מחזורים.

מכבי לא מצליחה להאריך את רצף הניצחונות מול קריית שמונה ל-12 ולקבוע שיא מועדון חדש, אך יותר מכל, זו עלולה לצאת ממאבק האליפות כשמכבי חיפה יכולה לפתוח פער בן 4 נקודות בדרך אולי לאליפות היסטורית כשהם מחזיקים ביתרון בנקודות וגם בהפרש השערים, 5 מחזורים לסיום העונה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il