עמיחי אתאלי עוקץ: "תומכי נתניהו מצאו את האשמים"

עיתונאי "ידיעות אחרונות" עמיחי אתאלי תוקף בטור סרקסטי את תומכי נתניהו המוציאים את תסכולם על כשלונו במתקפות על הציונות הדתית

ערוץ 7 , י"ד באייר תשפ"א

עמיחי אתאלי עוקץ: "תומכי נתניהו מצאו את האשמים"-ערוץ 7
עמיחי אתאלי
גרשון אלינסון

עמיחי אתאלי, כתב הכנסת של העיתון "ידיעות אחרונות", עוקץ הבוקר (שני) בטור מושחז שפרסם בעיתונו את תומכיו של ראש הממשלה נתניהו, בעקבות גל המתקפות על בני הציונות הדתית.

תחילה מתאר אתאלי את התסכול אותו הם חווים ומציין, "אוהדיו של נתניהו עורכים בימים האחרונים שורת טקסי זעם של פרידה, קריעה וגירושים מהציונות הדתית. רבים מהם צמחו בעצמם במגזר אבל בשנים האחרונות בחרו לעצמם דת חדשה: הביביזם - ולקחו על עצמם את עשרת עיקרי האמונה הנוקשים של הדת הזאת שצומצמו לעיקרון אחד ויחיד: 'אין מדינת ישראל ללא נתניהו - וביבי הוא שליחו של האל'".

"תחת ההתחייבות כבדת המשקל הזאת הם לא מסוגלים לקבל כל תרחיש שבו נתניהו יפסיק לכהן כראש ממשלה", הוא מוסיף.

"את האגרסיות מהתוצאה הגרועה שהביא שליח האל בבחירות הם מוציאים על הנער הכי חביב בשכונה: חובש הכיפה הסרוגה - זה שבועטים בו בעמונה, מפנים אותו מגוש קטיף, והוא ממשיך להיות מאוהב במדינה. מתגייס ליחידות השדה בשיעורים שאין כיום כמותם בשום מגזר אחר. זה שמתנדב בכל מקום, והולך לגור בחורים שאף אחד לא רוצה לגור בהם", עוקץ אתאלי במאמרו.

"הם עסוקים בלהספיד את הציונות הדתית ולקבור אותה בעודה בחיים, אבל טקסי האבלות האינטרסנטיים האלה הם חסרי כל משמעות", הוא מדגיש, "כי המגזר הזה ממש לא הולך להתפוגג".