אורנה ברביבאי
אורנה ברביבאי צילום: Yossi Zeliger/Flash90

הועדה המסדרת בראשות ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) תתכנס היום (שני) בשעה 11:30 וצפויה לאשר את הקמת הועדות הזמניות ומינוי סגני יו"ר אשר יאיישו את הנשיאות.

על פי ההצעה ימונו ליו"ר הכנסת 4 סגנים, 1 לליכוד ו-3 לגוש השינוי. כמו כן, יוקמו ועדת חוץ וביטחון וועדת כספים לפי מפתח של 17 חברים בהתאם לחוק.

בראשות ועדת הכספים הזמנית יעמוד ח"כ משה גפני מיהדות התורה ובראשות ועדת חוץ וביטחון הזמנית תעמוד ח"כ אורנה ברביבאי מיש עתיד.

בתוך כך, שיגרו היום בארגון תורת לחימה מכתב לחברת הכנסת ברביבאי ובו הצעה לממן בדיקת פוליגרף בנושא זיוף נתוני הגיוס בו היתה מעורבת כראש אכ"א, על פי עדויות קצינים במנהלת גיוס החרדים של צה"ל.

בארגון כתבו: "בשנת 2011 דיווח אכ״א לוועדת החוץ והביטחון על 1282 מתגייסים חרדים, בשנת 2012 דיווח אכ״א על 1440 מתגייסים חרדים, בשנת 2013 דיווח אכ״א על 1972 מתגייסים חרדים, ובשנת 2014 דיווח אכ״א על 2288 מתגייסים חרדים. בשנים 2011-2014 כיהנת כראש אכ"א ועל פי דיווחי קצינים במנהלת החרדים, מספר החרדים שהתגייסו בתקופתך לא עלה על 1200. כמו כן, קצינים דיווחו (והדבר פורסם) כי התריעו בפנייך כנגד ניפוח נתונים אלו אשר גרמו נזקים ובזבוז של מאות מיליונים למערכת הביטחון - ללא הועיל. וכך גם עדויות של גורמים אזרחיים (פרויקטורים) בתחום גיוס החרדים."

בארגון הוסיפו: "אנו מציעים לך, כמי שעומדת להתמנות ליו"ר וועדת החוץ והביטחון מולה עמדת לפני מס' שנים במדים והצהרת על נתונים אלו ללא ניד עפעף, כי תשובי ותצהירי על אותם נתונים - הפעם מול מכונת הפוליגרף. עמותת תורת לחימה מוכנה לממן את עלות הבדיקה, כחלק מפעילותה הציבורית להשבת אמון הציבור בצה"ל וגדיעת תרבות השקר והנדסת התודעה של קצינים בכירים במטה הכללי."

כזכור, עם פיצוץ פרשיית זיוף נתוני גיוס החרדים ב2019 ועדותו של קצין באגף כוח האדם כי זייף נתוני גיוס חרדים בידיעת ברביבאי, פנו בארגון תורת לחימה, אשר שם לו למטרה להילחם בתרבות השקר בצה''ל, ודרשו מהיועצת המשפטית של ועדת החוץ והביטחון עו"ד מירי פרנקל-שור ומהיועץ המשפטי לכנסת עו"ד אייל ינון, לפסול את ברביבאי מלדון בנושא דיווחי הנתונים במסגרת הוועדה בשל ניגוד העניינים הבוטה, אך אלו בחרו שלא להגיב.

ברביבאי טענה מצידה ל"שקר גס" וכינתה את פעילות הארגון "רדיפה פוליטית".