מחקר: שמן קנביס רפואי משפר מצב חולי קרוהן

במחקר נצפה שיפור מובהק בתסמיני המחלה ובכלל זה כאבי בטן אצל הסובלים ממחלת המעיים "קרוהן" אשר קיבלו שמן קנאביס רפואי מזן "אבידקל"

ערוץ 7 , י"ד באייר תשפ"א

מחקר: שמן קנביס רפואי משפר מצב חולי קרוהן-ערוץ 7
קנביס
פלאש 90

חברת הקנאביס הרפואי תיקון עולם קנביט דיווחה על פרסום מחקר קליני הנוגע למתן שמן אבידקל בטיפול בחולי קרוהן בכתב העת המדעי היוקרתי Journal of Crohn's and Colitis.

מדובר בתוצאות מחקר קליני, מבוקר פלסבו, שערכה החברה בשיתוף עם המרכז הרפואי "מאיר", אשר מעידות על שיפור מובהק בתסמיני המחלה ובכלל זה כאבי בטן ושיפור מובהק באיכות החיים אצל הסובלים ממחלת המעיים "קרוהן" אשר קיבלו שמן קנאביס רפואי מזן "אבידקל" (16% CBD) של תיקון עולם

מטרת המחקר הייתה להעריך את השפעת מתן טיפות שמן קנאביס רפואי מזן "אבידקל" של תיקון עולם המכילות ריכוז גבוה יחסית של CBD וריכוז נמוך יחסית של THC על פעילות המחלה. במחקר נבחנו מאפייני פרמקוקינטיקה, במהלכם נבדקו דגימות דם של קבוצת מטופלים בזמנים קבועים לאורך מספר שעות במטרה לבחון את ריכוזי החומרים הפעילים בדם לאחר מתן מינון אחיד של מוצר המחקר.

הטיפול, כך נמצא במחקר, הביא לשיפור של כ-41% במדד פעילות המחלה אצל חברי הקבוצה הנחקרת ביחס לשיפור של כ-11% בלבד בקרב קבוצת הפלסבו, וירידה של 50% ברמת כאב הבטן המאופיין כסימפטום מרכזי של המחלה ביחס לקבוצת הפלסבו אצלה רמת כאב הבטן נותרה ללא שינוי.

כמו כן, הקבוצה הנחקרת דיווחה על שיפור ממוצע של כ-19% באיכות החיים לעומת קבוצת הפלסבו אשר דיווחה על שיפור זניח של כ-1%.