אברהם טל ובניה ברבי: "מי לא יבוא?"

החברות של אברהם טל ובניה ברבי התחילה כשהראשון היה מנטור בדה-וויס והשני מתחרה, עכשיו הם מוציאים שיר ביחד

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , י"ד באייר תשפ"א

אברהם טל ובניה ברבי: "מי לא יבוא?"-ערוץ 7
אברהם טל ובניה ברבי
צילום: אביב אברג'ל

אברהם טל ובניה ברבי נפגשו אי אז ב'דה וויס', כשקולו של ברבי גרם לטל ללחוץ על הבאזזר ולהסתובב. עוד לפני שנגמרה התכנית הם כבר ביצעו ביחד בהופעה של טל את השיר 'מודה אני' של מאיר אריאל, ומאז הקשר לא נותק לרגע.

השיר, שנקרא 'מי לא יבוא', נכתב על ידי שניהם ומתאר את חוויית החברות שלהם עם שורות כמו "זוכר ששמעתי אותך בלי לראות את זיו פנייך, התחלת לשיר רק רציתי להיות קרוב אלייך" שמתארות את הצד של טל, ו"על כל השירים שניגנת מזמן אני גדלתי, תביא לי חיבוק תישאר איתי כאן, עכשיו הבנתי" מהצד של ברבי.

"אהבה מצליל ראשון" מספר אברהם טל על השיר ועל בניה, "כששמעתי את בניה שר בדה וויס בפעם הראשונה משהו התעורר לי בלב, הרגשתי שחבר יקר שר, עוד לפני שהכרתי את הבנאדם, עוד לפני שראיתי אותו בכלל".

"ימים עברו ונהיה לי חבר קרוב יקר וטוב, הגענו עד להודו יחד, רק שנינו יושבים על החוף עם גיטרה, אז כן, האזניים שלי שמעו חבר כבר מהשניה הראשונה. גאה בהצלחה של בניה, הצלחה מטורפת ושירים שהגיעו ללב של המונים בארץ מכל הקצוות, זה חבר שלי, שמח איתו ובהצלחתו, ככתוב - איווה עלייק".

בניה ברבי גם הוא שיתף את השיר עם קהל עוקביו וכתב "׳כל עכבה לטובה שתבוא..׳. לחכות לרגע הנכון במסע שלך. יש לי זכות גדולה ליצור עם מורה שמתווה דרך. שיוצר עם מלא השראה, רוח ואמת. כשיש לך גב כזה שמאמין בך ונמצא שם באמת. אתה מרגיש את זה".

"אין סוף רגעים שהוא פשוט נתן לי ככה מתוך חברות ואמונה. אירח על הבמה כמו שהוא מארח בלב. לפני שדברים עוד קרו באמת שרנו יחד את השיר ״אמונה״ בקיסריה הראשונה שלו. ככה בוא אחי, תפאדל. אם ככה אח גדול מזמין אותי, לא תבוא? מי לא יבוא".

כאמור, השיר נולד מתוך מסע יחד בחו"ל בשעות ארוכות של רכיבה על אופנועים ויצירה משותפת, והוא מספר את סיפור חברותם של שני הזמרים. מי לא יבוא?