יו"ר האופוזיציה בעיריית ירושלים ויו"ר תנועת התעוררות עופר ברקוביץ בראיון לערוץ 7 על האירועים האלימים בירושלים בשבועות האחרונים.

"ימים קשים בירושלים, צריך להגיד את האמת", אמר ברקוביץ בפתח הדברים. "ירושלים זו עיר שברוב השנה יש בה דו קיום של יהודים וערבים. אבל יש גם אירועים כאלה ואנחנו מצרים על כך''.

לדבריו התגובה צריכה להיות חריפה וקשה. ''אסור לבתי המשפט לשחרר אנשים תוך זמן קצר. צריך להבין שיש פה מימד של הרתעה. בשיחות שלי עם המשטרה אני מבין שיש מספר רב של עצורים ואני גם שומע על שיחרורים מוקדמים מדי".

ברקוביץ נשאל מה התפקיד של העירייה מול ההתפרעויות והשיב "אני לא שמעתי מליאון, הוא התחבא. יש חוסר רצון להיכנס במקום שצריך להפגין בו מנהיגות. הוא הציע לשים מצלמות במרחב הציבורי, אחרי יום פירקו אותן. זאת לא הדרך. צריכה להיות אמירה נחושה עם יד חזקה והידברות בשטח, האירועים הללו מתחברים להידרדרות של הצעירים בעקבות הקורונה שבה מערכת החינוך לא תפקדה".

איך אתה מתייחס לניסיונות לייצר סימטריה בין המחאות? נשאל ברקוביץ והשיב "אין סימטריה בין האירועים. גל התקיפות והלינצ'ים הם חמורות מאוד מהניסיונות לנקמה. עם זאת אני חושב שצריך לבלום את הכוחות הקיצוניים של להב"ה. צריך לגדוע אתת דברים. מה שלא מטפלים בו עלול להתגבר. צריך לנהוג בשכל".

כשנשאל איך מייצרים שיח בטווח הארוך השיב "צריכה להיות מנהיגות מקומית שמבינה שאנחנו לא מחפשים את העימותים האלה. אנחנו מחפשים ליצור אפיקי התפתחות בין בני הנוער האלה".

אתם בסיעת התעוררות מחברים גם כוחות חרדים? ברקוביץ: "ביום שלישי הקרוב חבר מועצת העיר אלעד מלכה פורש ומי שמחליף אותו זה אבישי כהן, נציג חרדי, ממלכתי. תנועת התעוררות היא כיום התנועה הרחבה ביותר בישראל".

ברקוביץ נשאלה האם היעד האישי שלו הוא עדיין ראשות העיר והשיב "התעוררות רוצה להוביל את ירושלים. ראשות העיר עוד רחוקה. אנחנו עסוקים כרגע במניעת האלימות ושיפור השירות לתושבי העיר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו