סטף קרי. שיא NBA חדש
סטף קרי. שיא NBA חדשצילום: רויטרס

סטף קרי לא עוצר. מלך הסלים של ליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, סטף קרי נמצא בכושר הטוב ביותר שלו וזוכה למחמאות רבות בתום כל משחק. הפעם קרי התעלה אפילו על עצמו כשקבע שיא שלשות חדש בליגת ה-NBA.

עם 37 נקודות שקלע בניצחון גולדן סטייט על סקרמנטו, מתוכן 21 מהנקודות הגיעו מחוץ לקשת ב-7 שלשות מ-14 ניסיונות, קבע קרי שיא NBA חדש.

7 השלשות הצטרפו אל 78 השלשות שקלע במהלך המשחקים האחרונים החודש, ובכך שבר זה את שיאו של ג'יימס הארדן שצלף 82 שלשות בחודש משחקים אחד, כשכעת הוא עומד על 85 שלשות בחודש - הכי הרבה אי פעם בליגת הכדורסל הטובה בעולם.

עד כמה השיא של קרי נחשב למטורף? יש עוד שני משחקים החודש ומלבד המקום השני בו מוצב כעת הארדן עם 82 השלשות, כל יתר המקומות בטבלת רצף הקליעות בחודש אחד, שייכים לקרי בעצמו כשאת ינואר 2016 סיים עם 81 שלשות ואת ינואר 2019 סיים עם שלשה אחת פחות - 80.

אם זה לא מספיק, הממוצעים של קרי עומדים החודש על 38.2 נקודות למשחק וכל זה כשקבוצתו רחוקה מלהבטיח את מקומה בפלייאוף ליגת הכדורסל הטובה בעולם.

סטיב קר מאמנו של קרי דייק לתאר כשאמר: "נגמרו לי הדרכים לתאר את היכולת של סטף. אני פשוט אפסיק לנסות מעכשיו. אבקש מכם לחזור אחורה 3-4 משחקים כדי לקחת את התגובות שלי משם ולהשתמש בהם שוב. אין לי עוד מה להגיד עליו. הקליעה שלו היא בלתי ניתנת להכלה, אבל כבר השתמשתי במשפטים האלה".