הודו
הודו צילום: iStock

על רקע הכאוס הבריאותי בהודו, משפחת מרילי המשמשת כ'שלוחי חב"ד' בגואה בדרום המדינה, חוששת על חייה ומפצירה בישראל לחלצה.

"התלבטנו הרבה איך לנסח את זה.. אבל אין דרך טובה יותר מאשר להבהיר מה באמת הולך פה, התפרצות מטורפת של הקורונה, מאות אלפי נדבקים ביום, ואלפים רבים מתים מדי יום", הם מספרים בהודעה שפרסמו מטעמם.

"והנה שוב מתחיל סגר מטורף… בתי הרפואה פה קורסים לחלוטין, טיסות מתבטלות, המחירים קופצים ולא נשארו כמעט אופציות כדי להגיע לארץ, חוף מבטחים. החלטנו לכתוב את זה בצורה הכי ישירה ופשוטה: אנחנו צריכים את עזרתכם באופן מיידי".

"לאחר שנה לא קלה פה בגואה, הודו, עם כל מה שעברנו מתחילת הקורונה ועד עכשיו - סגרים שאין יוצא ואין בא, אין הכנסות, קשיים בכל התחומים, ולמרות זאת הענקנו עזרה במסירות לכל מי שנשאר רק כי הרבי כתב לנו להשאר למרות המצב. שבתות וחגים לכל יהודי שרצה להרגיש שבת, בריתות כמעט בלתי אפשריות, ולצערינו גם קבורתם של מתי מצווה".

בדבריהם סיפרו כי הם 'שלחו מכתב לרבי' כפי הנהוג בחב"ד, והם קיבלו תשובה כי עליהם לעלות לישראל , אולם הטיסות יקרות.

"עכשיו המצב של הקורונה חמור ביותר. ממש סכנת נפשות. אנו רוצים להגיע לחוף מבטחים. גואה מתרוקנת, וכעת קיבלנו תשובה חיובית מהרבי, ואנו חייבים לחזור ארצה".

"הטיסות יקרות, בעיקר לנו, משפחה עם שבעה ילדים, יש עוד המון הוצאות נלוות כמו הנפקת ויזות יציאה, טיסות פנים, בדיקות וכו'. הסכום בכללותו מגיע ל- 50,000 ש"ח".

"הזמן לא משחק לטובתנו. לקח לנו הרבה זמן לקבל את אישורי היציאה, ועכשיו סוף סוף אנחנו יכולים לעלות על טיסה לארץ הקודש לאחר כמעט שלוש שנים שלא היינו. הילדים משוועים למעט חיים של שפיות.

בראיון לאתר 'כיכר השבת' הם סיפרו על הקטסטרופה הבריאותית הפוקדת את המדינה. "ההודים הגיעו למצב שכבר אין להם איך לטפל במתים, אין להם מספיק עצים על מנת לשרוף את הגופות והן נערמות, זוועה. גם שירותי הרפואה סגורים ואין אפשרות לקבל טיפול לא פרטי ובטח לא ממשלתי שגם בימי שיגרה הוא נוראי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו