המשטרה תחקור את תקיפת הצעיר החרדי

יהודי חרדי הותקף על ידי עשרות ערבים סמוך לשער שכם, שסטרו לו והשפילו אותו, אך למרות זאת נסגר תיק החקירה. כעת הוא יפתח מחדש

ערוץ 7 , י"ד באייר תשפ"א

המשטרה תחקור את תקיפת הצעיר החרדי-ערוץ 7
שער שכם
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

נפתח מחדש תיק חקירת תקיפה של תלמיד ישיבה חרדי על ידי עשרות בני מיעוטים, זאת לאחר שנסגר היות והמשטרה לא הצליחה לאתר חשודים למרות שאזור התקיפה, ליד שער שכם, מרושת מצלמות אבטחה.

התקיפה אירעה לפני כשבוע, במוצאי שבת. ב', תלמיד ישיבה חרדי כבן 18, צעד עם חברו ברחוב הסמוך לשער שכם בדרכם לכותל המערבי.

לפי מכתבו של עו"ד בלייכר מארגון חוננו לפתע סטר עובר אורח בן מיעוטים לב'. ב' וחברו נבהלו והחלו להתקדם במהירות לכיוון השוטרים שהיו ליד שער שכם.

"או אז ולאורך כל הדרך החלו לסטור להם בפניהם ולבעוט בהם כמעט כל המוסלמים שנכחו ברחוב.. מרשי וחברו חטפו סטירות ובעיטות לאורך כל הדרך עד הגיעם לעמדת השוטרים, מלפחות 30 מוסלמים", נטען במכתב.

ב' תיאר את התקיפה "כל ערבי שעבר החל לתת לנו סטירות ובעיטות, 30 ערבים. הכיפה שלי עפה כמה פעמים, התעקמו לי המשקפיים. הלכנו מהר לכיוון הכותל. היו שם שוטרים שצעקנו להם, היה שם גם מכת"זית אבל לא התייחסו אלינו".

במכתבו ציין עו"ד בלייכר את דברי השר לביטחון פנים אמיר אוחנה "הנחיתי את משטרת ישראל לפעול בחומרה נגד כל המקרים מהימים האחרונים מירושלים, בהם ערבים תקפו יהודים חרדים רק משום שהם כאלה. התקפות שלא צריך להיות להן מקום באף מקום בעולם – אך בטח לא במדינת הלאום של העם היהודי".

כאמור, כעת החליטה המשטרה לפתוח מחדש את התיק, בהמשך לפניית כתבת גל"צ עשהאל פלד, ובקשה לקבל את חומרי החקירה ששלח עו"ד בלייכר המייצג את הנפגע מטעם ארגון חוננו.