בנט יישען על עבאס? "לא יוכל מצפונית"

ח"כ אורית סטרוק סבורה כי למרות הפלונטר הפוליטי ברגע האמת חברי הכנסת נפתלי בנט וגדעון סער לא יצליחו מצפונית להישען על מנסור עבאס

בן שאול , י"ד באייר תשפ"א

בנט יישען על עבאס? "לא יוכל מצפונית"-ערוץ 7
אורית סטרוק
צילום: Miriam Alster/FLASH90

מלאכת המרכבה - והפולמוס הפוליטי: ח"כ אורית סטרוק סבורה כי למרות הפלונטר הפוליטי, ברגע האמת חברי הכנסת נפתלי בנט וגדעון סער לא יצליחו מצפונית להישען על מנסור עבאס.

"אני לא חושבת שאפסו הסיכויים להקמת ממשלת ימין", אמרה היום (שני) בראיון לרדיו 'קול חי'. "אין באמת אפשרות אחרת. ממשלת "השינוי" שמנסים כעת להקים היא ממשלת יצור כלאיים של אג'נדות הפוכות.

לדבריה, "זה אפילו יותר גרוע ויותר דעות הפוכות מהליכוד וכחול לבן – שגם זה לא הצליח והממשלה כיום לא מתפקדת בגלל ה'פטנט' הפריטטי הזה. זו ממשלת שיתוק וזה מה שצפוי גם לממשלה שלהם".

סטרוק העריכה כי הממשלה האלטרנטיבית לא תקום - בעיקר בשל מצפונם של בנט וסער. "נניח שהם יצליחו לחיות ביחד – עדיין הם לא יכולים להקים ממשלה בלי להישען על המפלגות הערביות הקיימות כיום בכנסת, שבהן חברים תומכי טרור. מפלגות שמייצגות את הגרועים שבאויבינו ומחבקות מחבלים. אני לא מאמינה שבנט וסער יוכלו לחיות עם זה מבחינה מצפונית".

"בגלל שנמאס להם מנתניהו הם ילכו למסור את ההגה של המדינה לאויבי ישראל? בשביל זה הקמנו את המדינה והקרבנו כל כך הרבה? שונאי ישראל שמנסים כבר יותר ממאה שנים להעיף אותנו מכאן ולפגוע בנו הם בוודאי הרבה יותר גרועים מכל השמאל הקיצוני ככל שיהיה", אמרה.

"לתת להם להחזיק בהגה השלטון ולהשיג דרך זה את כל מה שהם לא הצליחו להשיג בדרך של האלימות – זה אובדן עשתונות ערכי שאני לא מאמינה שבנט או סער יוכלו להיות שותפים לו. לא משנה אם בנט, סער, נתניהו או מי שזה לא יהיה שרוצה לעשות את זה", הוסיפה סטרוק.