אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

לאחר 32 שנים של חיים על אי בודד: "רובינזון קרוזו האיטלקי" יחזור לחיות בין האנשים.

בשנת 1989 התרסקה סירת הקטמרן הקטנה של מאורו מורנדי מול האי הבודד בודלי סמוך לחופי סרדיניה, כאשר עשה את דרכו לדרום האוקיינוס השקט.

במקום לחפש דרך חזרה אל עיר מגוריו באיטליה, החליט מורנדי לבנות את חייו על האי הבודד לאחר שגילה כי האיש שטיפל באי מטעם הרשויות עמד לפרוש מתפקידו.

הוא בנה לעצמו בית קטן והחל לחיות את חייו לבדו על האי כאשר הוא מוקף בבעלי חיים וצמחים בלבד.

במשך 32 השנים האחרונות הוא חי לבדו על האי וטיפח אותו, אך בשנת 2016 החליטו הרשויות המנהלות את הפארק הלאומי לה מדלנה, האחראיות על האי בודלי, להפוך את האי המבודד למרכז לחינוך סביבתי ודרשו ממורנדי לעזוב את האי. הוא סירב, בטענה כי מדובר בביתו והוא אינו מוכן לעזוב את המקום בו בנה את חייו.

לאחר איומים חוזרים ונשנים כי יפנו אותו, החליט מורנדי לוותר על המאבק ולפנות את האי הבודד עליו התגורר 32 שנים, מה שהעניק לו את הכינוי "רובינזון קרוזו האיטלקי". הוא סיפר בראיון לתקשורת האיטלקית כי יעבור להתגורר בבית קטן בסמוך לאי לה מדלנה, הנחשב לאי הגדול ביותר באזור.

"ויתרתי על המאבק. אחרי 32 שנים אני מרגיש עצוב מאוד לעזוב. הם אמרו לי שהם צריכים לעשות עבודות על הבית שלי והפעם זה נראה אמיתי. אני אתגורר בפאתי העיר הראשית, אז פשוט אלך לשם לקניות ובשאר הזמן אשמור על עצמי. החיים שלי לא ישתנו יותר מדי, אני עדיין אראה את הים", סיפר מורנדי.