נאום הבכורה של ח"כ איתמר בן גביר בכנסת, "באתי לייצג גם את אלה שלא יהודים"

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר נשא את נאום הבכורה שלו בכנסת ה-24.

ערוץ 7 , י"ד באייר תשפ"א

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, נשא אחר הצהריים (שני) את נאומו הראשון בכנסת.

הוא סיפר כי בגיל 14 חווה את ימי האינתיפאדה הראשונה ולא יכול היה "להשלים ולקבל את השתיקה מול רצח יהודים". הוא הצטרף לתנועת מולדת ובהמשך לתנועת כך של הרב כהנא ז"ל.

"יותר מ-53 כתבי אישום מופרכים והזויים הגישו נגדי הפרקליטים בראשם שי ניצן וטליה ששון, מתוכם ב-46 זוכיתי - יותר משמונים וחמישה אחוזים. במדינה אחרת, אותם פרקליטים היו הולכים הביתה אבל בישראל, רק בישראל, הצמד הזה הפך להיות הצמד שמנהל את המדינה.. לצערי, לא רק שהם ניהלו את המדינה, אלא גם עשו זאת בחוסר הוגנות ויושרה מינימלית - אלה שרוממות זכויות האזרח בגרונם כביכול, הם אלה אשר גרשו אותי ואת רעייתי אילה שכזוג צעיר עברנו להתגורר בגוש קטיף כדי למנוע את הגירוש".

במהלך נאומו הצהיר ח"כ בן גביר שיפעל למען הזהות היהודית, נגד הגיור הרפורמי, למען חינוך ילדי ישראל, יקדם רפורמה בעולם המשפט, יפעל למען חיילי צה"ל, למען הציבור החרדי, למען המתיישבים ולמען אוכלוסיות שונות ובהם ציבור הנכים, הקשישים, ההורים הגרושים והחקלאים שממשלת ישראל מזניחה.

על המהומות בימים האחרונים בירושלים אמר, "אפעל בעזרת השם כדי שהריבונות תחזור לירושלים בכלל ולהר הבית בפרט, כדי שתמונות כמו שראינו אמש של קבוצות בריונים שמכים שוטרים, שצועקים חמאס חמאס ומודיעים לנו הם בעלי הבית על ירושלים ובעיקר על הר הבית, לא ישמעו ולא יראו".

"אפעל לערוך רפורמה במערכת המשפט. חייבים לשנות את שיטת מינוי השופטים, לפצל את הכוח הגדול שיש ליועמ"ש, חייבת לעבור כאן פסקת התגברות", הצהיר בן גביר.

את הנאום סיים במסר של אחדות: "אני מייצג את הציבור חובש כיפת השמים. אני לא אוהב את השם חילוני כי זה מלשון חול ושום יהודי לא חול – כולם קודש. אני מייצג את הציבור החרדי, מייצג את הציבור המסורתי ומייצג גם את אלה שאינם יהודים אבל נאמנים למדינת ישראל ונלחמים אתנו כתף אל כתף וכמו שאני אומר לחברי בעדה הדרוזית, יש בינינו לא רק ברית דמים אלא גם ברית חיים. אשתדל בעזרת השם לייצג את עם ישראל כולו. עם ישראל חי".

כשירד מהבמה אמר לו ח"כ בצלאל סמוטריץ' שבירך אותו לאחר הנאום, "ריגשת".