מפגש נשות רבני ברקאי
מפגש נשות רבני ברקאי צילום: דוברות ברקאי

בעיית הרווקות המאוחרת, שהחלה להתפשט בשנים האחרונות במגזר הדתי לאומי, גורמת ללא מעט חששות אצל הורים לצעירים בגילאים הרלוונטיים, ומובילה אותם לחפש פתרונות שונים. בדיוק לשם כך, ולקראת עונת החתונות שבפתח, ערכו ארגון רבני ברקאי מפגש מרתק לנשות רבני הארגון עם המאמנת חנה זולדן, העוסקת באימון לחתונה ומנחה את הכשרת המאמנות לחתונה של מרכז מצאתיך. חנה זולדן ואסף בעלה, פיתחו שיטת אימון מיוחדת כדי לענות בדיוק על צורך זה.

במהלך המפגש הציגה חנה זולדן שהנקודה העיקרית שהביאה להתפשטות הבעיה היא שיש שינוי מהותי בתפיסת החיים בין הדורות הקודמים – דורות הגלות לבין הדור הנוכחי – דור הגאולה, ולכן צריך לשנות את דרך החשיבה ואת כלי העבודה בהתאם.

מהשיח עלה כי הצעירים היום מחפשים להבין יותר ולהתחבר לתכלית לפני שהם עושים צעד משמעותי כמו להתחיל לצאת לפגישות לקראת חתונה. כמו כן עלתה גם ההשפעה של אידיאולוגיות חיצוניות שמשפיעות על דחיית מועד התחלת הפגישות לקראת חתונה, כמו לדוגמה, להגיע קודם להגשמה עצמית ורק לאחר מכן להקים משפחה.

במהלך מפגש האימון שעברו נשות הרבנים ניתנו להן מספר כלים אימוניים אחד מהם לדוגמה הוא כלי המסייע כיצד לזהות אצל כל אחד ואחת מה המחשבה שבגללה הצעיר או הצעירה פוסלים קשר או דוחים הצעות. לאחר הבנת הבעיה ניתנו הדרכים כיצד לענות על הבעיה ולעזור להם לבנות מחשבה חדשה שיכולה להוביל אותם לחתונה. כמו כן דובר במפגש על תפקיד ההורים בנושא, על כך שההורים צריכים לקחת אחריות ולסייע לנערים ולנערות להתחתן, וכמובן מה תפקידה של דמות רבנית בקהילה שאיתה מתייעצים בנושא הן ההורים בני הקהילה והן הצעירים בעצמם.

אשת הרב טלי שטרן מכרם ביבנה שהשתתפה בסדנא אומרת כי היה מדובר בסדנא מיוחדת מאוד. לדבריה "הסדנא עם המאמנת חנה זולדן הייתה בשבילי בשורה ושיעור חשוב על כל עולם הדייטים. אני נפגשת עם מאות בחורות, בין בקהילה ובין במדרשה שבה אני מלמדת, ואני רואה את המצוקה שלהן. כעת, בזכות הכלים והלמידה אני יכולה ליישם את הדברים החשובים שלמדתי ולעזור להן יותר.

על המפגשים של נשות הרבנים של ארגון רבני ברקאי אומרת אשת הרב שטרן כי היא לא מפספסת אף מפגש. "מביאים לנו את המרצות מהשורה הראשונה שנותנות לנו את הכלים הכי טובים שנוכל להיעזר בהם בקהילה. אני כל כך מעריכה את החשיבה מאחורי כל הרצאה. יש להם כל כך הרבה מה לתת, ולי יש לקבל. זה נותן לי הרבה מאוד כוח". אמרה אשת הרב שטרן.

נציין כי בארגון לקחו בחודשים האחרונים את הנושא של זוגיות וחתונה והעלו אותו לסדר היום שלהם. בארגון ערכו מספר מפגשים בנושא וכן הם החלו לאחרונה בתוכנית שבמהלכה 80 הרבנים ובנות זוגן הופכים לשדכנים בעצמם בעזרת מאגר שאותו הם פתחו וכל אחד מהם יכול להוסיף שמות ולחפש פרטים רלוונטיים על מנת לנסות ולשדך זוגות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו