סולן התקווה 6: כך נולד 'המנון הלוחם'

עומרי גליקמן מספר לערוץ 7 על העבודה המיוחדת סביב השיר שכולו מחווה לחיילים הקרביים. "התרגשתי כל הזמן. הייתי מלא כבוד ללוחמים".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ד באייר תשפ"א

סולן להקת התקווה 6 עומרי גליקמן מספר בראיון לערוץ 7 כיצד בא לעולם השיר החדש של הלהקה 'המנון הלוחם'.

"זה רעיון שהיה לנו הרבה זמן - לקחת את שירי הפלוגות של היחידות הקרביות - בעיקר את הדברים הפחות מוכרים. לקחנו את הבולטים מביניהם ועשינו מישמש. במקור זה היה פנייה של דובר צה"ל שרצה שנעשה שיתוף פעולה לכבוד החיילים הקרביים".

גליקמן נשאל כמה מהשירים הכיר מראש והשיב, "את הרוב לא הכרתי. קיבלתי קרוב לחמישים סרטונים. היה כיף לראות אותם. דגתי את הבולטים מביניהם בניסיון לחבר מה שהולך יחד".

כשנשאל גליקמן איך כותבים שיר מסוג זה מבלי לקפח אף יחידה ענה, "הבנו שיש תחרות אדירה בין כל היחידות הקרביות. ניסינו להיות הוגנים ולרצות את כולם. מזלנו שהיה לנו ליווי של דובר צה"ל".

בקליפ של השיר מופיעים לוחמים מיחידות שונות בצה"ל. "היו שם לוחמים מכל היחידות. התרגשתי כל הזמן. הייתי מלא כבוד ללוחמים. אני לא הייתי חייל קרבי".

גליקמן נשאל בראיון האם המילים שחוזרות בשיר 'מי משוגע' נבחרו בגלל הזיהוי שלהן עם עמית בן יגאל הי"ד. "נכון, התייעצנו עם דובר צה"ל. זה משהו שיש בו המון אנרגיות ומשמעות. אמא של עמית יצרה איתנו קשר ומאוד התרגשה. אנחנו רוצים להקרין את השיר באזכרה של עמית".