מי אתה הרצל לילנבלום?

שלום חנוך מוציא אלבום חדש וחידתי בשם 'הרצל לילינבלום' ומבטיח בהמשך לספר את הסיפורים שמאחורי השירים. ועד אז? מוזמנים לנסות ולהבין בעצמכם

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , י"ד באייר תשפ"א

מי אתה הרצל לילנבלום?-ערוץ 7
שלום חנוך
צילום: אביר סולטן

"יקירותיי, השלמנו את עבודתנו והגיעה העת להוציא לאור את ״הרצל לילנבלום״. במילים האלו פתח שלום חנוך את ההצהרה שלו על האלבום החדש והמפתיע ששחרר הבוקר, הצהרה שהצליחה להפתיע לא מעט ממעריציו.

'הרצל' הוא אלבומו ה14 של חנוך מאז יצא בקריירת סולו, והוא מופיע לאחר הפסקה ארוכה יחסית - חמש שנים חלפו מאז האלבום 'זום'. האלבום החדש מתייחד בכך שהוא הוקלט לייב באולפן מתוך כוונה לייצר נגינה שמשפיעה ומושפעת האחד מהשני וצביאה סאונד טבעי ולא מעובד.

כאמור, השירים באלבום החדש נוטים להיות חידתיים מעט, החל משמו המפתיע של האלבום שנשמע כמו שם של אדם, אך לאחר שמיעת השיר הפותח ניתן להבין כי מדובר על הצטלבות הרחובות הרצל ולילנבלום בתל אביב.

או למשל השיר החותם 'הזמן עובר' שהוא שיר געגועים שלא ברור למי הוא נכתב. אולי למאיר אריאל זכרו לברכה? חברו של חנוך לקיבוץ משמרות שגם כתב את המילים של השיר 'למה שלא נתחזק' שמופיע באלבום? חנוך כרגע עדיין לא מספר.

"זהו אלבום חדש וקרוב ללבי" הוא כותב, "פירות נבחרים לא מוכרים שמזכירים לי, שפה ושם בדרכי הארוכה היו שירים ששמרתי לעצמי ולכם. לכל שיר ישנו ״הסיפור״! בהמשך הזמן אספר... ישנה בי שמחה ואנחת רווחה ש-החי נשמר".

האלבום מכיל 12 שירים וניתן למצוא אותו במלואו ביוטיוב.