לוין לעבאס: נעשה הרבה יחד

ח"כ מנסור עבאס נבחר ליו"ר הוועדה המיוחדת לענייני החברה הערבית וזכה למלים חמות מיו"ר הכנסת יריב לוין.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ד באייר תשפ"א

לוין לעבאס: נעשה הרבה יחד-ערוץ 7
לוין וזוהר עם מנסור עבאס
צילום: נעם מושקוביץ, דוברות הכנסת

לאחר שמליאת הכנסת אישרה הערב (שני) את הקמת הוועדה המיוחדת, הוועדה המיוחדת לענייני החברה הערבית התכנסה ובחרה הערב בח"כ מנסור עבאס (רע"מ) לכהן כיו"ר הוועדה.

יו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין קרא ליו"ר הוועדה "סחבי אלעזיז מנסור" ואמר, "אני שמח על הקמת הוועדה ועל העומד בראשה, זה נקודת ציון חשובה שאתה מוביל ביד רמה. ההבנה שצריך לטפל בבעיות של החברה הערבית שמשפיעות על כולם, הולכת ומחלחלת".

לוין פנה לעבאס והוסיף, "אני הרבה יותר משמח שאתה משמש גם כסגן יו"ר הכנסת. יהיה לנו הרבה מה לעשות ביחד".

יו"ר הוועדה ח"כ עבאס אמר, "אחד מהלקחים שהפקנו, סברתי שאנחנו חייבים להשתדרג. לא סיימנו את הטיפול באלימות, אבל אנחנו חייבים לטפל בעומק הבעיה. זה צעד בכיוון הנכון. שמעתי טיעונים מגוחכים כאילנו הקמנו גטו לחברה הערבית. זה פופוליזם. הוועדה תעשה את מלאכתה נאמנה ולא נפטור את הוועדות האחרות מאחריותם. אנחנו לא בונים חומות, נהפוך הוא אנחנו מפילים חומות. הצלחנו להניח את בעיות החברה הערבית על שולחנה של הכנסת ועל סדר היום של החברה הישראלית".

יו"ר הוועדה המסדרת ח"כ מיקי זוהר ציין כי מוזר שלא קמה וועדה דומה עד היום. " השילוב של החברה חשוב, כדי שהחברה תהיה חזקה ודומיננטית. אעשה הכל כדי לסייע לך. מתוך ראיית חשיבות הוועדה, אישרתי לעצמי להיות חבר בוועדה".