הרב רפי פרץ במזרח ירושלים: אני מכיר כל בית באזור הזה, ממשיכים לטייל בבירת ישראל

השר לענייני ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, הגיע לביקור באזור שער שכם. הביקור נערך תחת אבטחה כבדה והשר חוייב ללבוש שכפ''ץ.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו באייר תשפ"א | עודכן: 12:42

שר ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ הגיע היום (שלישי) לסיור במזרח העיר, בשער שכם ובעיר העתיקה, כדי לראות מקרוב את היערכות המשטרה לאירועי האלימות הערבית ולבחון את התפתחות מזרח ירושלים בתקופה האחרונה.

"במשרד ירושלים השקענו הרבה מאוד במזרח העיר כמי שריבונים על כל ירושלים", אמר הרב פרץ לערוץ 7. "השקענו בתשתיות, השקענו בפארקים, השקענו בטיילת, בחצר הרומאית ובעוד הרבה מקומות, ומפעם לפעם אני בא לראות איך הדברים מתקדמים, לראות את ההשקעה, לראות שזה בצורה יפה ומכובדת".

לדבריו, תושבי מזרח ירושלים מוקירים טובה על הפיתוח המואץ של האזור. באשר להתפרעויות הערבים אמר הרב פרץ "זה נכון שירושלים בוערת, אני חושב שהעניינים קצת דועכים, אני בוודאי קורא מכאן בקריאה אמיתית לתושבי מזרח העיר - אתם יודעים כמה אנחנו משתדלים לעזור ולתרום ולתמוך ואנחנו נמשיך ונעשה את זה, זו החלטת ממשלה, שאנחנו מוציאים אותה מהכוח אל הפועל. נלמד ללכת ביחד כתושבים לעיר הנפלאה הזאת שנקראת ירושלים.

"יש לנו כוחות ביטחון נהדרים שמטפלים ועושים עבודה, דיברתי עם המפכ"ל אתמול והוא הוריד כאן את המחסומים וזה עזר להרגיע את הרוחות וזה מצויין. אנחנו לא עומדים מנגד, אנחנו בעד שהרוחות ירגעו ושנמשיך ביחד".

לשר פרץ יש מסר גם לתושבים היהודים והתייחס גם לעובדה שהוא התבקש על ידי המאבטחים ללבוש שכפ"ץ, "אני שמתי שכפ"ץ אבל אני לא חושש, שמתי כי ביקשו מהאבטחה. אני מוכן ללכת כאן בכל מקום והלכתי כאן בכל מקום ימים ולילות. אני מכיר כל בית באיזור הזה. המסר שלי הוא: בזהירות ובאחריות להמשיך לטייל בירושלים, יש כאן טיילת מדהימה, יש כאן אתרים יפים. מערת צדקיהו שעוד מעט אנחנו נפתח אותה מחדש. יש כאן מקומות יפים ביותר שכל ישראלי מוזמן לבוא, לראות ולהתחבר לירושלים ביום ירושלים שיחול בעוד שבוע וחצי".טוען....