למרות ההרס: תלמידי ישיבת חומש ממשיכים ללמוד

כוחות משטרה ומג"ב הרסו אתמול 8 מבנים ביניהם את בית המדרש. הבוקר כבר התחדש סדר הלימוד בישיבת חומש בצפון השומרון

בשיתוף ישיבת חומש , ט"ו באייר תשפ"א

למרות ההרס: תלמידי ישיבת חומש ממשיכים ללמוד -ערוץ 7
למרות ההרס: תלמידי ישיבת חומש ממשיכים ללמוד בכל הכוח
צילום: באדיבות ישיבת חומש

אתמול (שני) בשעות הבוקר, הגיעו כוחות משטרה ומג"ב, הוציאו מהמבנים את תלמידי הישיבה ואת המשפחות והרסו את מבני ישיבת חומש שבצפון השומרון.

במהלך הפינוי הרסו הכוחות 8 מבנים, את בית המדרש, מבני מגורים התלמידים וכן ארבעה מבנים של משפחות שהתגוררו במקום. כבר במהלך ההרס היה ברור לתלמידי הישיבה שהם לא מתייאשים, והם עוד ישקמו את המבנים וימשיכו את את החיים על ההר.

הבוקר כבר שבו התלמידים לסדרי הלימוד כרגיל.

לאחר ההרס: עוזרים לישיבת חומש בצפון השומרון

יהודה וביתיה סמוטריץ׳, שהתגוררו במקום וביתם נהרס, מספרים: ״גרנו פה תקופה בבית עם חשמל ומים, דאגנו לרהיטים, כלים ועד לפני רגע עוד הייתה מפה על השולחן ועכשיו הכל נגדע״.

הבחורים והמשפחות מתנהלים כרגע ללא קורת גג, ממשיכים בשגרה ובלימוד התורה לצד ההריסות. מנכ"ל ישיבת חומש שמואל וונדי אמר ״אנחנו לא מתבלבלים, בחורי הישיבה ממשיכים להשמיע את קול התורה, על אף התנאים הקשים. את המבנים הרסו, אבל את התורה שיוצאת מהמבנים האלו, הם לעולם לא יוכלו להרוס".

"זה כאב גדול מאד שדווקא בימים האלה, בין יום העצמאות ליום ירושלים, שבהם אנחנו מודים להשם על הניסים הגדולים שעשה לנו ועל המדינה שנתן לנו, בוחרת אותה מדינה לגדוע לעצמה את היד והורסת ישוב בארץ ישראל", אמר הרב כהן.

תרמו לישיבת חומש בצפון השומרוןטוען....