דוהרים לממשלת כל אזרחיה

נפתלי בנט וחברי מפלגתו עומדים להקים ממשלה, שעלולה להפוך את ישראל ל"מדינת כל אזרחיה".

ידידה שילה , ט"ו באייר תשפ"א

דוהרים לממשלת כל אזרחיה-ערוץ 7
ידידיה שילה
צילום: באדיבות המצולם

 

לפני הבחירות איילת שקד דברה על ממשלה בראשות בנט שיהיה בה רוב לימין. אחרי הבחירות נפתלי בנט דיבר על ממשלה שרוב שריה יהיו אנשי ימין, גם אם רוב החכי"ם יהיו מן הצד השמאלי, כדי להביא לידי ביטוי את ניצחון הימין בבחירות. כעת מדובר על "ממשלה פריטטית" ובה רוב המפלגות יהיו בשמאל, והשוויון יהיה מלאכותי, כמו בממשלת נתניהו – גנץ.

המשמעות של הדברים הללו היא חמורה. אנשי השמאל אינם "פראיירים" כידוע, ולכל החלטה ימנית שתתקבל, יהיה מחיר מקביל. שכונה חדשה באריאל תאושר במחיר של שטח רפורמי בתוך רחבת הכותל המרכזית, על פי דרישתו של גלעד קריב. תקציב לישיבות יהיה תמורת רשת מועדוני "בר – נוער" בכל בית ספר "על – יסודי", כי גם ניצן הורביץ צריך לרצות את בוחריו.

בכל וויכוח שלא תהיה בו הכרעה בממשלה ה"פריטטית" ידאגו ארגוני הקרן החדשה להגיש בג"ץ, שיפסוק כמצופה ממנו לטובת הדרישות משמאל. האמביציה המטורפת של נפתלי בנט להגיע לראשות הממשלה, תוביל אותו למהלכים מסוכנים גם כשיהיה ראש ממשלה בפועל. כדי לשמור על מקומו וממשלתו, הוא יצטרך להיכנע לדרישות השמאלניות, שאם לא כן, הממשלה שלו תיפול. 

יש אנשים בעלי תקווה המקווים שהממשלה הפריטטית היא רק על הנייר, על מנת לסחוט רוטציה מבנימין נתניהו. גם אם יתברר שזו האמת, זה דבר חמור. יש דברים שאסור לעשות אפילו ב"כאילו". תארו לכם אדם אומר לאשתו: "או שתעשי כל מה שאני אומר, או שאני עוזב אותך ולוקח פילגש, יש לי אופציה כזו". האם זה לגיטימי? מה אומר בנט לנתניהו? או שתיתן לי רוטציה למרות שקיבלתי רק שבעה מנדטים, או שאני עושה קואליציה שמאלנית שתהרוס את המדינה...

ממשלות השמאל בכל פעם שעלו לשלטון בשלושים השנים האחרונות, גרמו לנזקים שעד היום לא הצלחנו לתקן אותם. ממשלת רבין פרס הורישה לנו את הרשות הפלשתינית, שעד היום מצליחה לערער את מעמדנו ביהודה שומרון וירושלים, וגם הובילה לעקירת גוש קטיף על יישוביו הפורחים. ממשלת ברק שברחה מלבנון חשפה את ישראל לאיום של טילים על כל שטח המדינה. גם את המתים הרבים של מלחמת אוסלו ופיגועי המתאבדים, אי אפשר להחזיר. ממשלת שרון שהפך את עורו יצרה לנו מדינת חמאס בתוך רצועת עזה, וטילים על באר שבע אשדוד ותל אביב.

ממשלת אולמרט נתנה לעשרות אלפי מסתננים להיכנס למדינת ישראל ועד היום הם הופכים את חייהם של תושבי דרום ת"א לגיהינום. הנזקים של "ממשלת בנט – לפיד – ליברמן – מיכאלי - הורביץ" אם תקום, יהיו גדולים בהרבה. הרפורמים יזכו להכרה על ידי הבג"ץ, יקימו "רבנות" משלהם, ויכניסו לכאן מיליונים של "גרי חיסונים" לתפארת מדינת כל אזרחיה. מי שחולם על שינויים במערכת המשפט בזמן הזה, אינו אלא הוזה.

ממשלה עם מרץ, העבודה, כחול לבן, ויש עתיד, וודאי לא יאפשרו לזה לקרות, יהיה שר המשפטים אשר יהיה. פסקת התגברות לא תתקבל, ובתים ויישובים לא מוסדרים כמו "מצפה כרמים" ייעקרו!!! ריבונות בבקעת הירדן?  אל תצחיקו אותם. אדם שהציע את עצמו לראשות הממשלה וקיבל רק שבעה מנדטים, אין לו אופציה להפיל את הממשלה בראשותו כדי להקים ממשלה טובה ממנה, כפי שעשה נתניהו בשנת תשע"ה. (2015) הוא יהיה שבוי אבסולוטי בתוך ממשלתו.

ובכלל יש בזה מעשה של גזלת השלטון והשתלטות בכוח על העם שממש לא בחר בו. התנ"ך מתאר את אחד מן הדמויות שניסה לעשות כך: "מתנשא לאמור אני אמלוך". ומה התירוץ? רק לא בחירות חמישיות. לא מר בנט! עדיף ללכת עשר פעמים לבחירות עד שנשיג הכרעה, ולא להקים ממשלה נוראית כזו. 

וכאן הבן שואל: כיצד כל הדבר הזה עובר בשקט? היכן חברי ימינה שהבטיחו שמפלגתם לא תחבור לממשלת שמאל? היכן הרבנים שקראו להצביע ב' כי הם הציונות הדתית האמתית? מדוע הם שותקים? נושאי האות ב' מהרב מימון ועד זבולון המר, מתהפכים בקברם. 

את הבחירות האחרונות החמצנו מול שער ריק. כחול לבן התפרקה, ולא היה שום מנהיג בשמאל שיכול היה לסחוף המונים אחריו. התרגלנו שיש חוק טבע כביכול, שבנימין נתניהו הוא ראש הממשלה בכל מקרה. מאות אלפים של תומכי ימין בחרו להישאר בבית או לצאת לפיקניק לכבוד היציאה מן הקורונה, ולא באו להצביע. יכולנו להקים ממשלת חלומות עם פסקת התגברות ושינויים בבג"ץ ובפרקליטות, מבלי להזדקק לטובות של מפלגות מחרימות כמו "תקווה חדשה", או מפלגות אנטי ציוניות כמו רע"ם. 

כעת אנחנו צריכים לתקן. אם לא יסתמן שינוי במגמה של בנט וחבריו, צריך להוציא את כל הציבור הימני ל"אם כל ההפגנות". מתנחלים, דתיים לאומיים, חרדים, אנשי ליכוד ופריפריה אנשי ימין חילוניים וכל מי שאכפת לו. גונבים לנו את המדינה, הולכים לרוקן אותה מהתוכן היהודי שלה ואנחנו שותקים? הפגנה כזו תוכל לשכנע את חבריו של בנט למפלגה, שממשלה כזו תהיה הקדנציה האחרונה שלהם בכנסת.