הרב ישראל מאיר לאו
הרב ישראל מאיר לאו צילום: חזקי ברוך

הספר "אל תשלח ידך אל הנער" הוא ספר אוטוביוגרפי מאת הרב ישראל מאיר לאו, הרב הראשי לישראל לשעבר. הספר נכתב במלאת 60 שנה לשחרור מחנה הריכוז בוכנוואלד, בשנת 2005 ומאז נמכר במאות אלפי עותקים

"קראתי את הספר של הרב לאו" מספרת מיכל כהן חי, " והחלטתי לכתוב ולספר את סיפורו מעורר ההשראה, לילדים. הרגשתי שיש שם, בין השורות, סיפור שלא סופר, שיכול לענות על אחד האתגרים בשנים האחרונות: איך לחבר, לשלב ולספר לדור הצעיר, כבר דור רביעי, את סיפור וזיכרון השואה, ופניתי לרב עם הרעיון".

הרב לאו נתן את ברכתו ומיכל כהן חי, אז כבר סופרת ילדים מצליחה שכתבה יחד עם מאיה חנוך את "תפילילה" שהפך לרב מכר והודפס במאות אלפי עותקים, פנתה להתחיל במלאכה. ואז, ארבעה ימים לאחר מכן, בעלה נפטר במפתיע מדום לב והיא נשארה אלמנה עם ארבעה ילדים, כשהקטנה שבהם בת שנה בלבד.

"כך נולד הספר "לולק" היא מספרת, מציגה את ההתלבטויות הרבות איך לספר את סיפורו של לולק (כינוי של ישראל מאיר לאו בפי משפחתו) הלאומי, הציבורי והמוכר – הרב לאו – שאיבד את הוריו שנרצחו, ואת ההחלטה לחבר לסיפור אתן לולק הפרטי שלה – כינויו של בנה הצעיר הלל – שאיבד את אביו בגיל צעיר.

לולק
באדיבות יח"צ ידיעות ספרים

"ניסיתי להנגיש לדור הצעיר את סיפור השואה דרך עיניו של הנער הצעיר. להראות איך האובדן הפרטי שלו מתחבר לאובדן הלאומי והציבורי של אחד ניצולי השואה הכי צעירים ממחנה ההשמדה בוכנוולד, שגדל והפך לרב הראשי של ישראל".

"זהו ספר שמספר על התמודדות" היא מסכמת, "אבל גם על הכוחות שנולדים כתוצאה ממנה, ועל הדרך לצמיחה ולסיפור חדש".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו