פעיל בתנועה האיסלאמית: לסכל התיישבות יהודית ביפו

פעיל המזוהה רעיונית עם התנועה האסלאמית מזהיר מפני כוונות עמותות להביא מתנחלים קיצונים לשכונות ערביות ביפו.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ט"ו באייר תשפ"א

פעיל בתנועה האיסלאמית: לסכל התיישבות יהודית ביפו-ערוץ 7
שקד והרב מאלי
צילום: חזקי ברוך

מוחמד מחאמיד, פובליציסט ופעיל המזוהה בכתיבתו מבחינה רעיונית עם התנועה האסלאמית, טוען כי "היעד של מפעל ההתנחלות הינו לעקור את תושבי הגדה המערבית מאדמתם לחזק את הנוכחות היהודית בשטח זה באמצעות טרור ותחבולות", כלשונו.

במאמר באתר "כול אל-ערב" כותב מחאמיד, כי הטבח שביצע ברוך גולדשטיין במערת המכפלה ב-1994 היה תחילתה של תוכנית ישראלית לביצוע טיהור אתני כדי להפריד, לבודד ולעקור את הפלסטינים מהעיר העתיקה של חברון במטרה לחזק את פרויקט ההתיישבות ב"עיר היהודית של חברון" הסמוכה לעיר העתיקה ולחלק את השימוש במערת המכפלה בין מוסלמים ליהודים.

מחאמיד הוסיף וכתב, כי הלקח מאירועי חברון צריך להדליק נורה אדומה אצל תושבי העיר יפו, הסובלת לדבריו ממתקפה של עמותות מתנחלים שהגיעו מיישובי הגדה המערבית כדי לייהד את העיר באמצעות עידוד הגעתם של קיצונים ושיכונם בבתים בלב שכונות ערביות.

לדברי מחאמיד, אחדים מאנשים אלה חמושים בכלי נשק אוטומטיים מודרניים, ולכן תושבי יפו חוששים מפני טבח במתפללים מוסלמים או נוצרים כפי שאירע במערת המכפלה בחברון.

בסיפא של המאמר כותב מחאמיד, כי הציבור הערבי ביפו צריך לעמוד איתן ולא לעזוב למקום אחר, ומעבר לכך ללכד את השורות, להקים חברה שבה קיימת תמיכה הדדית באופן שיסכל את כוונות האויבים (בלשונו

"בעלי הפיל" שהושמדו בידי אללה) החותרים למחות את ההיסטוריה ולהרוס את העתיד של תושבי העיר.