מפקד חדש למערך ההגנה האווירית: תת-אלוף גלעד בירן

תא"ל בירן מחליף את תת-אלוף רן כוכב (רנכו) שכיהן בתפקיד בשנתיים וחצי האחרונות וייכנס בקרוב לתפקיד דובר צה"ל

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ט"ו באייר תשפ"א

מפקד חדש למערך ההגנה האווירית: תת-אלוף גלעד בירן -ערוץ 7
טקס החילופים
צילום: דובר צה"ל

תת-אלוף גלעד בירן נכנס היום (שלישי) לתפקידו כמפקד מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר. הוא מחליף את תת-אלוף רן כוכב (רנכו) שכיהן בתפקיד בשנתיים וחצי האחרונות.

תת-אלוף רן כוכב (רנכו) מסיים את שירותו בחיל האוויר לאחר למעלה משלושים שנים כלוחם וכמפקד במערך ההגנה האווירית, ובשבועות הקרובים ייכנס לתפקידו כדובר צה"ל.

טקס החילופים נערך בבסיס חיל האוויר "פלמחים" בראשות מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין ובנוכחות סגן מפקד כוח המשימה האמריקאי המשולב בישראל, גנרל גרג בריידי, מפקדים ובני משפחה.

נורקין אמר בטקס, "מילה אחת קצרה- 'הגנה' שהתווספה לתפיסת הביטחון הלאומי- שינתה את פניו של החיל. חיל האוויר שקלט לתוכו את מערך הנ״מ בשנות השישים בונה בשלושת העשורים האחרונים, בשותפות יוצאת דופן עם משרד הביטחון והתעשיות הישראליות, מערך הגנה אווירית שהוא פורץ דרך וחלוץ עולמי".

לדבריו, "בעודנו עומדים כאן, סוללות הגנה אווירית פרוסות בכל הארץ במשימת הגנת שמי המדינה וההגנה האקטיבית. מנעד האיומים גדל, מגוון הזירות מתרחב, והאחריות על כתפי חיל האוויר נערמת. אני יודע שיש לי על מי לסמוך ואני יודע שנעמוד באתגרים הצפויים לנו. רנכו קידם את המערך מבצעית ומקצועית, הוביל תהליכי קליטה ובניין כוח ומעבר לכך היה חבר משפיע ומשמעותי בפורום המפקדים של החיל. את הפיקוד אעביר לגלעד, אדם, קצין ולוחם משכמו ומעלה, אני בטוח בך וסומך עלייך".