"בואו נאיר בקרן אור מירושלים"

אבישי כהן, נציג החרדים הממלכתיים בסיעת 'התעוררות' נכנס לתפקידו כחבר מועצת עיריית ירושלים ונשא נאום בכורה. צפו

ערוץ 7 , ט"ו באייר תשפ"א

נציג החרדים הממלכתיים, אבישי כהן, נכנס הערב (שני) לכהן כחבר מועצת העיר ירושלים מטעם סיעת 'התעוררות'.

כהן (38), בוגר ישיבת "אור ברוך", שירת ביחידת 8200, מתגורר בשכונת בית וגן, מנהל המגזר החרדי בחברת 'ברינקס ישראל', וסטודנט למנהל עסקים.

לדבריו, בכוונתו לקדם נושאים חשובים בתחום החינוך והתרבות למגזר החרדי הממלכתי, לפעול לקידום מעמד האישה החרדית בתחום התעסוקה, חיזוק וביצור קהילות ובתי מדרש לצרכי הקהילה הממלכתית.

בנאום הבכורה שלו בפני המועצה אמר כהן, "שהחיינו, וקיימנו, והגיענו, לזמן הזה הנני כאן הערב בפתחה של שליחות ציבורית חשובה ונעלה מתחיל את דרכי כחבר מועצת העיר ירושלים".

"מובא במגילת קהלת: 'לַכֹּל זְמָן וְעֵת, לְכָל חֵפֶץ תַּחַת הַשָּׁמָיִם: עֵת לָלֶדֶת וְעֵת לָמוּת, עֵת סְפוֹד וְעֵת רְקוֹד, עֵת לַחֲבוֹק וְעֵת לִרְחֹק מֵחַבֵּק, עֵת לְבַקֵּשׁ וְעֵת לְאַבֵּד, עֵת לִשְׁמוֹר וְעֵת לְהַשְׁלִיךְ, עֵת לֶאֱהֹב וְעֵת לִשְׂנֹא, עֵת מִלְחָמָה וְעֵת שָׁלוֹם'. ירושלים עיר הבירה של העם היהודי, העיר אליה נשאו תפילה במשך אלפי שנים, דורות שלמים של יהודים, אשר מידי יום כיוונו בתפילה "לִירוּשָׁלַיִם עִירְךָ בְּרַחֲמִים תָּשׁוּב, וְתִשְׁכֹּן בְּתוֹכָהּ כַּאֲשֶׁר דִּבַּרְתָּ". אנו, זכינו להתגורר בירושלים עיר הקודש, העיר המשמשת כבירת מדינת ישראל והעם היהודי, עיר מאוחדת ומאחדת את כלל המגזרים, והריבונות עליה היא סגירת מעגל היסטורית - שלנו - כאומה וכעם נרדף בין העמים".

"בשנה האחרונה חווינו מגיפה נוראה, אשר גבתה חיי אדם, ובתוכם, את חמי היקר שלא זכה להיות כאן עמנו היום, מחשובי אברכי הר נוף, הרב שלמה עצור זכרונו לברכה. המגפה הנוראה הזו הביאה למשבר בכל תחומי החיים. אין בית, עיר, או משפחה, אשר לא חוו משבר או קושי", הוסיף כהן.

לדבריו, "בתקופה זו, מגפת הקורונה, מעבר להיותה מגיפה בריאותית, הסתמנה לנו כהתמודדות חברתית חדשה אשר לא הכרנו כמותה. בימים אלו, כאשר ב'חסדי שמיים' אנו רואים את התקווה ליציאה מהמשבר, חובה עלינו לחסן את החברה לא רק בפן הבריאותי אלא בנקודות החולשה אשר התגלו בעתות המשבר, בפן החברתי. השיח החברתי והתקשורתי עסק בפילוג, שנאה, והקצנה. ממשבר זה נצא מחוזקים באם נשכיל להכיל את האחר ואת צרכיו – באשר הם, ללא הבדל דת גזע ומין. המחלה הקשה הזו, גילתה לכולנו כי כל בני האנוש חשופים כיחידים, ורק לכידות חברתית תגן עליהם".

"כנציג קהילת החרדים הממלכתיים, קהילה אשר נמצאת בליבו של הקונצנזוס הישראלי, קורא אני מכאן, כאשר ברחובות העיר משתוללת אש של שנאה, ושיח מזוהם, בין חרדים לחילונים, בין ימין לשמאל, בין בני עמים ודתות שונות, בין תומכי מחנה כזה לאחר. בואו, בואו נאיר בקרן אור מירושלים לכלל תושבי מדינת ישראל. ירושלים היא מגדל אור ופסיפס מגוון של כלל האוכלוסייה הישראלית ונראה לכולם, שמירושלים תצא בשורה, לא עוד ריב ומדון, לא עוד מלחמות, אלא אהבה, אחווה שלום ורעות".

"החל מהערב, הופקד בידי תפקיד חבר מועצת העיר, הנמנה בין שומרי החומות של ירושלים, שמירת החומות פיזית, ושבירת החומות בלב. לאחד את הלבבות למען ירושלים. אני שמח גאה ומתחייב, לשרת א כלל תושבי ירושלים, ממזרח וממערב - מצפון ומדרום ולהיות שליח ציבור נאמן לעיר ולתושביה. בערב זה, בו אני נושא עימי בשורה של ממש לקהילת החרדים הממלכתיים אשר הולכת גדלה ומתחזקת מיום ליום, ייצוג לכתחילה - ולא בדיעבד. ייצוג בזכות - ולא בחסד. ייצוג מתוך בחירה דמוקרטית אמיתית. אני תפילה, שנזכה לגאולת העם והארץ, ואזכה לכהן ככהן ולשרת בבית הבחירה, ובברכת כוהנים אברך אתכם, את עובדי העיריה המסורים ואת כלל תושבי העיר: יְבָרֶכְךָ ה' וְיִשְׁמְרֶךָ. יָאֵר ה' פָּנָיו אֵלֶיךָ וִיחֻנֶּךָּ. יִשָּׂא ה', פָּנָיו אֵלֶיךָ, וְיָשֵׂם לְךָ, שָׁלוֹם", סיכם.