צמודי קרקע ובנייה רווייה במצפה יריחו

פרויקט הבנייה המיוחד של וולוול הורוביץ במצפה יריחו הולך ונחטף. הורוביץ מספר על המפרט העשיר, הקהילה המיוחדת והנוף הנדיר.

ערוץ 7 , כ"ב באייר תשפ"א

זאב (וולוול) הורוביץ, בעליה של חברת הנדל"ן 'שאג, וולוול בניה ופיתוח', מספר במסגרת ועידת הנדל"ן של ערוץ 7 על הפרויקט ההולך ונבנה על ידי החברה שלו במצפה יריחו

"אנחנו בונים כרגע עוד שישים יחידות, 48 יחידות בבנייה רוויה בשמונה בניינים ועוד שישה דו משפחתיים. כל הבניינים בבניה, בשלבים סופיים של השלד ומתחילים את עבודות הגמר בדירות", אומר וולוול המתגורר בעצמו בישוב מצפה יריחו, ובלשונו "סגרתי לעצמי את הנוף...".

הורוביץ מספר על התכנון הראשוני של הפרויקט, תכנון שבוצע תוך התחשבות במגבלות הקרקע ביהודה ושומרון וההבנה שאין מנוס ממעבר לבניה רוויה והבר הוביל למסקנה לפיה יש לשלב בין בנייה רוויה לבנייה צמודת קרקע בדו משפחתיים, "כאשר את הבנייה הרוויה השארנו עם אופי כפרי. זה גם משתלב בנוף, הקפדנו לבנות בניינים בעלי אופי כפרי וגם בבניה הרוויה לא יותר משישה דיירים בכניסה אחת".

בואו להכיר את פרויקט מצפה בראשית

למי שמתקשה להתנתק מהחלום לבנייה כפרית צמודת קרקע מציין הורוביץ את החלק צמוד הקרקע של הפרויקט, "צמודי הקרקע שאנחנו בונים כעת במצפה יריחו הם מעל מאתיים מטר מרובע, עם חשמל חכם, מערכת מיזוג על כל הדירה. בתים ברמה אחרת", כהגדרתו.

עוד הוא מציין כי לפי שעה נותרו לשיווק דירות של 145 מטר מרובע בשני מפלסים, "דירת גן וקומה אחת", הוא אומר ומדגיש גם את היתרון הקהילתי הנשמר גם בפרויקט, "זו קהילה שהתגבשה מאוד בתקופת הקורונה, חלק מהבתים מאוכלסים, יש להם את בית הכנסת שלהם, את גן המשחקים הציבורי הענק, הם בהתארגנות לבניית בית כנסת עצמאי לקהילה שלהם".

מצפה בראשית
צילום: שאג

עוד הוא מוסיף ומספר על הקהילה במצפה יריחו: "מדובר בישוב ידוע בקהילתיות שבו, כמעט ואין פרט קהילתי שחסר בישוב, החל מקופות חולים ומרפאה, פעילויות קהילתיות, בתי כנסת, ישיבה ועוד. התברכנו בקהילה חדשה ואיכותית מאוד", הוא אומר ומגדיר את המתגוררים בכל בניין כקהילה בתוך קהילה.

הורוביץ מספר על הצלחת השיווק של הפרויקט, הצלחה שבה כל מה שהוצע והוצא לשיווק נמכר כמעט מיידית. "אם תשאל אותי היום מה נשאר, לא בטוח שאוכל לענות כי ביום שישי היו ביקורים של אנשים בשטח ודירות נמכרו, אבל בגדול נשארו לנו דירות צמודות קרקע של כ-145 מטר מרובע, אלו דירות שמאפשרות גם פרטיות וחצר וגם מיקום בתוך הבניין. כמו כן נשאר לנו כמה צמודי קרקע בודדים, בתים בדו משפחתיים בהיקף של 234 מטרים בשלושה מפלסים, קומת קרקע ועוד שתי קומות, דירות מדהימות".

ועל כל אלה מוסיף הורוביץ ומזכיר את הנוף המיוחד הנשקף מכל הדירות, הנוף של ים המלח. "הייתי מתעורר עם הנוף הזה כל בוקר ומתרגש, עד שבניתי את השכונה הזו שסגרה לי את הנוף ולקחה אותו לעצמה...".

בואו להכיר את פרויקט מצפה בראשית