איציק סעידיאן
איציק סעידיאן צילום: מתוך "המהדורה המרכזית" חדשות 12

משפחת סעידיאן הודיעה היום (רביעי) שבשל שיפור במצבו, יעבור היום איציק סעידיאן ניתוח שחזור עור, כך דווח בחדשות כאן.

בהודעת המשפחה נמסר שהתהליך דורש תוצרי דם מרובים, וביקשה מהציבור להגיע לבית החולים שיבא ולתרום דם.

סעידיאן, שלחם בסיירת גולני במבצע צוק איתן, הצית את עצמו ערב יום הזיכרון מול משרדי אגף השיקום של משרד הביטחון במחאה על הסחבת של אגף השיקום בהכרה ובטיפול בפוסט טראומה שלקה בה.

אמש נפגשו בכירי משרד הביטחון, בראשות מנכ"ל המשרד אמיר אשל, עם בני משפחתו של איציק סעידיאן במשרדי אגף השיקום בתל השומר והציגו בפניהם את ממצאי התחקיר שנערך בעניינו בהוראת שר הביטחון בני גנץ.

את התחקיר ערך צוות בדיקה שמינה מנכ"ל המשרד, בראשות סמנכ"ל וראש אגף התכנון אליעז קרני.

מהתחקיר עלה כי במהלך הטיפול בסעידיאן היה פער תקשורתי בין הוועדות הרפואיות לקצין התגמולים באשר להיקף ההכרה בסעידיאן ולא ניכר רצף טיפולי בין צה"ל לאגף השיקום.

עם זאת, נכתב כי בטיפול זוהו המצוקות מהן סבל סעידיאן והוא קיבל טיפול ותמיכה מתוך הבנה משמעותית למצבו המיוחד.

בעניינו של איציק נכתב כי "התקיים פער תקשורתי בין הוועדות הרפואיות לקצין תגמולים באשר להיקף ההכרה בסעידיאן, ולא היה רצף טיפולי מסודר בטיפול בו בין צה"ל לאגף שיקום נכים עם הגשת התביעה".

במסמך נכתב כי "סעידיאן שיתף פעולה עם המחוז המשקם באופן חלקי, ולמעט מספר פגישות בודדות עם עובדת השיקום - הוא לא שיתף פעולה עם ניסיונות השיקום, ולא התייצב לפגישה עם הרופא המחוזי".

המסמך קובע כי יש לבצע עדכון מיידי של תגמולי המחייה לנכי צה"ל, להקים גוף בקרה וביקורת על פעילות הוועדות הרפואיות, לבצע רפורמה כוללת בשירות לנכי צה''ל ולפעול להגדלה משמעותית של יחידות השטח האגף השיקום.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו