הרב דוד לאו
הרב דוד לאו צילום: חזקי ברוך

בשל הסמיכות של ל"ג בעומר השנה לכניסת השבת יצא הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו בקריאה לציבור להקדים את ההגעה והחזרה ממירון בכדי שלא לגרום לחילולי שבת המוניים לצוותי הביטחון וההצלה המוצבים על ההר בימים אלו.

"אחד מן הימים הנשגבים במהלך השנה הוא יום ההילולה של רבי שמעון בר יוחאי זיע"א. מאז תור הזהב בצפת עת עלו האר"י הקדוש ותלמידיו למירון, נתקבל מנהג זה ובמשך מאות שנים עולים רבים ביום זה לפקוד את קברו של רבי שמעון. העלייה לקברו כוללת גם הדלקת "מדורת אש" לכבוד התנא האלוקי זיע"א. על ענין ההדלקה נאמרו טעמים רבים, הן בדרך הנגלה והן בדרך הסוד. בספר הזוהר נכתב שבשעה שרבי שמעון ישב ולמד תורה, הייתה אש בוערת סביבו", כתב הרב לאו באיגרת שפרסם.

הוא הוסיף, "השנה חל ל"ג בעומר ביום שישי. רבים הם העולים לפקוד את הציון של הרשב"י במירון.
על מנת להימנע מגרימת חילול שבת, ולאפשר לכוחות הביטחון האמונים על שמירת הסדר הציבורי לסיים את ההיערכות המיוחדת הכוללת מספר רב של שוטרים וכוחות הצלה. אני פונה בקריאה לציבור העולים למירון בהילולת הרשב"י זיע"א, אנא הקדימו את זמן הגעתכם לציון הרשב"י ושימו לב לצאת לביתכם מוקדם ככל הניתן, זכות שמירת השבת תעמוד לכם ולבני ביתכם עד עולם".

בנוסף קורא הרב הראשי להתפלל לרפואת חולי הקורונה בעולם. "לאור השמועות הכואבות אודות אחינו בני ישראל ברחבי העולם הזקוקים לישועה, מן הראוי כי נעתיר בתפילה - אנו יושבי ארץ הקודש - שהחולים יבריאו והבריאים לא יחלו. ונוסיף בסיומה של כל תפילה לומר "אחינו כל בית ישראל וכו'", וזכות הצדיק תגן עלינו ועל כלל ישראל והעולם כולו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו