הפועל ת"א לא תוכל לשחק באירופה

גם אם תזכה בגביע המדינה בכדורגל, הפועל ת"א תוכל לייצג את ישראל באירופה ולשחק במפעלים האירופיים לאחר שלא קיבלו את הרישיון לכך

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז באייר תשפ"א

הפועל ת"א לא תוכל לשחק באירופה-ערוץ 7
הפועל תל אביב (ארכיון)
צילום: פלאש 90

שבועיים לפני משחק הדרבי במסגרת חצי גמר גביע המדינה בכדורגל מול בית"ר ת"א/בת ים, הודיעה היום (רביעי) ההתאחדות לכדורגל כי הפועל תל אביב לא תוכל לייצג את ישראל במפעלים האירופיים ולקחת חלק באחד מהטורנירים היוקרתיים בכדורגל האירופי.

ההתאחדות הודיעה כי וועדת רישוי המועדונים, וועדה חיצונית להתאחדות שהתכנסה בתאריך 5/4, החליטה שלא להעניק להפועל תל אביב אישור לשחק במפעלים של אופ"א בעונה הבאה.

על פי הודעת ההתאחדות לכדורגל, ההחלטה למנוע מהפועל ת"א לשחק במפעלים האירופיים במידה שתזכה בגביע המדינה, התקבלה בשל אי עמידתה של הפועל בדרישות הקטגוריה הפיננסית.

בועדה דנו בבקשות הקבוצות ובדקו בין היתר את עמידתן בנדרש בקטגוריות כוח אדם ומנהלה, משפטית, ספורט, תשתיות ופיננסית. למעט הפועל ת"א, כל יתר קבוצות ליגת העל בכדורגל עמדו בכל הקריטיריונים וקיבלו את אישור הוועדה, כולל בני סכנין על שלל בעיותיה הכספיות, בני יהודה וכפר סבא שבדרך לליגה השניה והפועל חדרה שמוחזקת בעיקר על ידי העירייה.

זו לא הפעם הראשונה בה הפועל לא מצליחה לקבל את אישור הוועדה לאור מצבה הכלכלי וההתנהלות הפיננסית כשמצבה עדיין נידון בבית הדין לבוררות בספורט, ה-CAS.

עם זאת, כמו אז, גם הפעם בהתאחדות לכדורגל אמרו כי להפועל תינתן האפשרות להגיש ערעור ולקבל בסופו של דבר את האישור להשתתפות במפעלים האירופיים בעונת המשחקים הבאה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il