"מתיימר לבטל מנהג דתי עתיק": בצלאל סמוטריץ' נגד החלטת נציב כבאות והצלה

ח"כ בצלאל סמוטריץ' תוקף את החלטת רב טפסר דדי שמחי, נציב כבאות והצלה, לאסור הדלקת מדורות בל"ג בעומר. "מדיניות של כסת"ח וראש קטן"

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ט"ז באייר תשפ"א

"מתיימר לבטל מנהג דתי עתיק": בצלאל סמוטריץ' נגד החלטת נציב כבאות והצלה-ערוץ 7
בצלאל סמוטריץ'
צילום: Sraya Diamant/Flash90

יו"ר 'הציונות הדתית', ח"כ בצלאל סמוטריץ', תקף היום (רביעי) את החלטת נציב כבאות והצלה לישראל רב טפסר דדי שמחי לאסור על הדלקת מדורות ל"ג בעומר.

כזכור, רב טפסר שמחי הוציא צו שאוסר על הדלקת מדורות מלבד באזורים מאושרים. "בכל שנה נכווים מאות ילדים בחג, אפשר לחגוג את ל"ג בעומר מבלי לשרוף חצי מדינה", הוא אמר לרזי ברקאי ב'גלי צה"ל'.

"מדובר בהחלטה הזויה ומקוממת", תקף ח"כ סמוטריץ'. "מאות שנים יהודים מדליקים מדורות בל"ג בעומר (שתמיד נופל בקיץ..). 73 שנה במדינת היהודים מקיימים את מנהג ישראל הזה ולא קרה כלום. ופתאום בא נציב כב"א ובמחי החלטה אישית שלו וחתימה על צו מופרך מתיימר לבטל מנהג דתי עתיק".

"ברמה תפיסתית-דמוקרטית זו פשוט חוצפה", הוסיף. "מבחינה עניינית, מדיניות אפס סיכונים היא מדיניות של כסת"ח וראש קטן, והעובדה שפקיד מוסמך להחליט עליה לבדו ולכפות על דעת עצמו על עם ישראל כולו ביטול מנהג עתיק היא בלתי מתקבלת על הדעת ונשנה אותה. בדמוקרטיה, פקיד בכיר ככל שיהיה לא יכול להיות מוסמך לקבל החלטה עם השלכות רוחב ערכיות כזו".