ח"כ אורי מקלב: "ברור לי שבנט כבר סגור עם השמאל"

סגן שר התחבורה ח"כ מקלב העריך כי בקרוב יהיו התפתחויות פוליטיות דרמטיות וכי יהדות התורה אינה חוששת ללכת לאופוזיציה.

מיכל לוי , ט"ז באייר תשפ"א

ח"כ אורי מקלב: "ברור לי שבנט כבר סגור עם השמאל"-ערוץ 7
אורי מקלב
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

סגן שר התחבורה ח"כ אורי מקלב התייחס למשבר בממשלה על רקע מינוי שר המשפטים ואמר כי בקרוב צפויות התפתחויות דרמטיות ברמזו על הקמת ממשלת השמאל הבאה.

"מה שקרה היום יהווה תפנית ביכולת להקים ממשלת ימין, זה מדאיג. המשבר עם כחול לבן כבר היה, אבל זה עכשיו יפגע מאוד. יהיו התפתחויות דרמטיות" העריך מקלב בראיון לרדיו 'קול חי'.

יחד עם זאת הבהיר, "בוודאי שלא נשב בממשלה אחרת, עם שותפים שרוצים לזרוק אותנו למזבלה. אם תוקם ממשלת שמאל נאלץ להתמודד עם זה מהאופוזיציה, ולשמור על חיי ההלכה והתורה".

אשר לתמיכה הנחרצת בנתניהו הסביר, "אנחנו לא חושבים שצריך לזרוק אבן לבאר. לכן לא הלכנו לנתניהו וצעקנו לו שהוא אשם בהכול. הרי רוצחים אותו. אנחנו נותנים לנתניהו את כל הגיבוי, העיקר להקים ממשלת ימין. היום התרחקנו מזה, אחרי שבימים האחרונים זה היה נראה קצת יותר קרוב. אבל ברור לי שבנט סגור כבר מראש עם השמאל, והשאר תירוצים".

על ההיערכות בתחבורה הציבורית למירון וממנה לקראת ל"ג בעומר אמר מקלב כי "כבר שנים בגלל הפקת הלקחים, החלטנו שלא יהיה תחבורה ציבורית בלילה. אחרי ישיבה ממושכת עם המשטרה וכו', הבנו כמה זה מורכב במקום כזה צפוף עם מאות אלפי איש. כל תזוזה קטנה הכול יקרוס. לחברות הפרטיות יש כל הלילה, הם לא מגיעים עד ההר".

מקלב פנה לציבור ואמר, "אם כולם יבואו בשעה אחת, יהיה קריסה. הציבור חייב להבין שזה הדרך היחידה לשמור עליהם. התחבורה הציבורית תסתיים בשעה 12:00 ברוב המקומות. היו לי הרבה פניות והסברתי להם, אנחנו לא רוצים שיהיו חילולי שבת המוניים".