בעקבות פניית חוננו: חקירת תקיפת המיניבוס במזרח ירושלים נפתחה מחדש

ערבים השליכו סלעים על הרכב בו נסעו 14 בני משפחה, עד שחלונותיו נופצו כליל והנוסעים החלו להיפגע.

ערוץ 7 , ט"ז באייר תשפ"א

בעקבות פניית חוננו: חקירת תקיפת המיניבוס במזרח ירושלים נפתחה מחדש-ערוץ 7
אחד הפצועים
צילום: חוננו

נפתח מחדש תיק החקירה בגין תקיפת מיניבוס בשכונת א טור במזרח ירושלים על ידי תוקפים ערבים.

בתחילה סגרה המשטרה את התיק כיוון שלא נעצרו חשודים, אולם בעקבות פניית עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו התיק נפתח מחדש והמשטרה החלה בחקירה מתקדמת לאיתור הפורעים.

התקיפה אירעה בליל חמישי האחרון, עת נסעו 14 בני משפחה, אנשים, נשים, קשישים וצעירים, לפקוד את ציון סבם בהר הזיתים. במכתב שכתב עו"ד חיים בלייכר למשטרת שלם נכתב כי בדרכם חזרה לביתם הותקף המיניבוס בו נסעו על ידי בני מיעוטים: "זוהו נוסעי האוטובוס על ידי בני מיעוטים במקום, ואו אז החלה כנגדם מתקפה רצחנית".

במשך דקות שלמות הטיחו הפוגעים במיניבוס אבנים וסלעים, בעוד הרכב תקוע בפקק ואינו יכול להימלט. נוסעי הרכב נשכבו על הרצפה כשהם מגנים על ראשיהם בידיהם, והזעיקו את המשטרה. חלונות המיניבוס נופצו כליל, והנוסעים החלו להיפגע ישירות מן האבנים שהשליכו לעברם בני המיעוטים.

צילום: חוננו

לפי המכתב, רבים מנוסעי הרכב נפצעו בדרגות שונות. חלקם נזקקו לחבישת ראש ואישה אחת נפצעה מאבן בפניה. הנהג, שלא יכל להתכופף כמו נוסעיו, ספג אבנים רבות בכל חלקי גופו ופונה במצב בינוני לבית החולים שערי צדק.

גם כשהגיעה המשטרה למקום לפנות את המיניבוס המשיכו הפורעים ליידות אבנים לעבר כוחות ההצלה. הנהג הגיש תלונה למשטרה, אולם התיק נסגר. אתמול (ג') נפתח התיק מחדש על ידי המשטרה בעקבות פניית עו"ד בלייכר מארגון חוננו, והחלו פעולות חקירה מתקדמות לאיתור חשודים בתקיפה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חונו מסר "אנו שמחים כי בעקבות פנייתנו למשטרה החליטה המשטרה על פתיחת החקירה, ומצפים לתפיסת החשודים וכליאתם. מדובר באירוע מזעזע בו המון רב של מחבלים ביצעו ניסיון רצח של משפחה שלמה במשך זמן רב ברחובה של העיר ירושלים, אירוע שהסתיים בפציעות רבות ויכול היה, חלילה, להסתיים אף גרוע יותר. אנו קוראים למשטרה לעשות ככל שביכולתה כדי לעצור את הפורעים החשודים והמסייעים להם ולהעמידם לדין".