פיתוח קריירה בעולם דינאמי: האחריות והבידול

בתהליך ניהול הבידול האישי מוטלת עלינו האחריות לקבל החלטות אמיצות. אסטרטגיית הבידול האישי צריכה להתבסס על חוזקה מרכזית שלנו.

ד"ר טלי תאני-הררי , ט"ז באייר תשפ"א

פיתוח קריירה בעולם דינאמי: האחריות והבידול-ערוץ 7
ד"ר טלי תאני-הררי
צילום: אילן בנדנה

הימים הללו, ימי פוסט קורונה, כשכמעט הכל חוזר לשגרה, מעוררים מחשבות על הקריירה שלנו בעולם כל כך תזזיתי ועל האופן בו נצליח להגשים את עצמנו.

שנת הקורונה המאתגרת שעברה עלינו הבליטה את התפקיד החשוב שיש לנו בפיתוחה של הקריירה שלנו. השינויים הרבים הוכיחו שאנחנו לא יכולים להעביר את האחריות לפיתוח הקריירה שלנו לאחרים – אי אפשר להעביר את האחריות לבוס או לבוסית שלנו שידאגו לקדם אותנו במקום העבודה, למשקיעים שלנו שמתלבטים אם להשקיע כסף במיזם שלנו ולקולגות שלנו שמבטיחים שהכל יהיה בסדר. האחריות להתפתחות של הקריירה שלנו היא רק שלנו.

השאלה היא - איך עושים את זה? איך לוקחים אחריות על הקריירה? איך מצליחים לנהל את הקריירה שלנו לאורך זמן מתוך שליטה, אחריות ובחירות מושכלות? איך מצליחים לממש את הפוטנציאל שלנו ולהוביל את עצמנו אל המקום הנכון עבורנו?

כמו בארגונים, כך גם ברמה האישית, אנחנו זקוקים לאסטרטגיה שתשתמש עבורנו ותכוון אותנו להשגת המטרות שלנו. דווקא בעולם דינאמי אנחנו חייבים מצפן שיסייע לנו להתקדם. כשהעולם משתנה כל הזמן, האסטרטגיה תסייע לנו לקבל החלטות, להשתנות, להתגמש, להשתפר ולהצליח להגשים את עצמנו.

את תהליך בניית אסטרטגיית פיתוח הקריירה כדאי להגדיר כתהליך ניהול הבידול האישי. זהו תהליך מובנה בו אנחנו עוצרים לרגע, מגדירים לעצמנו את עצמנו, את המטרות שלנו, מקבלים החלטות ומגבשים תוכנית ארוכת טווח להגשמת החלומות המקצועיים שלנו וליצירת החירות הכלכלית שלנו. המטרה בתהליך ניהול הבידול האישי היא לבנות את הדרך הייחודית שלנו, המסתמכת על היכולות האותנטיות שלנו, כדי להתקדם בדרך הנכונה שתאפשר לנו להתקדם באופן האפקטיבי ביותר עבורנו.

בתהליך ניהול הבידול האישי מוטלת עלינו האחריות לקבל החלטות אמיצות. אסטרטגיית הבידול האישי צריכה להתבסס על חוזקה מרכזית שלנו. אסטרטגיית בידול אישי אפקטיבית מבוססת על חוזקה אמיתית ומשמעותית, חוזקה המלווה את העשייה שלנו במהלך השנים, חוזקה שבזכותה הגענו להישגים שונים בקריירה ובחיים בכלל.

בתהליך ניהול הבידול האישי מוטלת עלינו האחריות ליישם את האסטרטגיה שגיבשנו באופן עקבי ובנחישות כך שנצליח לבנות, לתחזק ולחזק את הבידול האישי שלנו לאורך זמן. בתהליך היישום אנחנו נדרשים לוודא שאנחנו נשארים רלוונטיים ואותנטיים כל הזמן, לוודא שהבידול האישי שלנו עוזר לנו להתקדם בכיוון אותו סימנו לעצמנו ובמידת הצורך להתאים את האסטרטגיה לשינויים ולאתגרים.

האחריות בתהליך ניהול הבידול האישי היא קודם כל פרטית לכל אחת ואחד מאיתנו. אולם גם כמנהלים מוטלת עלינו אחריות לדאוג להעצמתם של העובדים שלנו ולחזק את הבידול האישי שלהם. לבידול האישי של העובדים ישנה תרומה משמעותית לתחושת הסיפוק שלהם ובכך מגבירה את שביעות הרצון שלהם ממקום העבודה ואת הנאמנות שלהם לארגון.

אין ספק שבעולם הדינאמי בו אנו חיים אסטרטגיית הבידול האישי הינה קריטית להתפתחות המקצועית, האישית והכלכלית. אסטרטגיית הבידול האישי תאפשר לנו להתקדם באופן הנכון ביותר עבורנו, לקבל הצעות עבודה אטרקטיביות, לברור ולבחור מבלי להתפשר, להצליח בתהליכי הקידום בתוך הארגון ולהצליח להגיע אל משרת החלומות שלנו.

ד"ר טלי תאני-הררי, ראש החוג לתואר שני (MBA), בית הספר למנהל עסקים, המרכז האקדמי פרס