שמחה רוטמן הזכיר את הגירוש מגוש קטיף בנאום הבכורה ונחנק מדמעות

ח''כ שמחה רוטמן נחנק מדמעות בנאום הבכורה כשדיבר על התגייסות מערכת המשפט לסגירת ערוץ 7 ולגירוש היהודים מגוש קטיף וצפון השומרון.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ט"ז באייר תשפ"א

ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) הזכיר היום (רביעי) בנאום הבכורה שלו בכנסת את הגירוש מגוש קטיף ונחנק מדמעות.

הוא הציג את ההבדל ביחסה של מערכת המשפט לזכויות אדם כשמדובר באוכלוסיות שונות, והביא דוגמאות מתחילת שנות האלפיים כשפסק בג"ץ הפסיק את שידורי ערוץ 7 וגם כשהכשיר את הגירוש מגוש קטיף.

"אפשר וצריך לדבר רבות על החלק שנטלה מערכת המשפט באותם ימים אפלים של מדינת ישראל הדמוקרטית", אמר ח"כ רוטמן מעל בימת הכנסת.

"איני נמנה על אלה הסבורים שיש להעניק למערכת המשפט ולשומרי הסף כח רב כדי שיוכלו לעמוד על המשמר של רוב דורסני ורגעי מסיבות רבות", הוסיף. "אבל אותם חסידים של בג"ץ ושל הנשיא בדימוס אהרון ברק, שבית המשפט העליון פועל ברוחו ובצלמו, חייבים לעצמם ולנו הסברים".

"כיצד התגייסה מערכת המשפט לסגירתה של תחנת הרדיו הימנית היחידה בישראל?" תמה. "כיצד אושרו מעצרי קטינים המוניים? כיצד בית המשפט, שאצבעו קלה על הדק ביטול חקיקה למען הגנת תחביבי המסתננים, לא חשב שחייהם, כבודם, קהילתם ואפילו קבריהם של אזרחי ישראל תושבי גוש קטיף וצפון השומרון, הנחמדים מזהב ומפז רב ומתוקים מדבש ומנופת צופים, ראויים לאותה רמת הגנה".

"והעוול הזה מחכה לדין צדק", אמר רוטמן. "הוא עודנו ממתין".