השוואת ביטוחים אונליין - כך בודקים ומשלמים על ביטוח חובה

בעבר תעריף ביטוח חובה לרכב היה אחיד ונקבע על ידי תאגיד חברות הביטוח. כיום, כל חברת ביטוח קובעת את מחיר הביטוח שהיא מציעה. אז איך משווים ובוחרים נכון?

תוכן שיווקי , ט"ז באייר תשפ"א

השוואת ביטוחים אונליין - כך בודקים ומשלמים על ביטוח חובה-ערוץ 7
ביטוח. אילוסטרציה
צילום: FREEPIK

על פי החוק בישראל, כל נהג חייב לבטח את הרכב שלו בביטוח חובה. ניתן למצוא כיום מגוון חברות המציעות ביטוחי חובה לרכבים, כאשר כל חברה מציעה מחיר שונה על הביטוח המדובר. כמובן שלא כל אדם יקבל את אותו המחיר לביטוח חובה, גם אם מדובר על ביטוח באותה החברה שכן, עלות ביטוח מעין זה משתנה בהתאם לפרמטרים שונים.

הפרמטרים לחישוב הביטוח נקבעו על ידי משרד האוצר והם משמשים את כלל חברת הביטוח. יחד עם זאת, לכל חברה יש חישוב משלה ולא פעם ההבדל בין עלות ביטוח רכב אצל חברה אחת יהיה שונה באופן מהותי מחברה אחרת. אז איך בוחרים את החברה הנכונה?

ממה מושפע מחיר ביטוח חובה לרכב?

בעבר תעריף ביטוח חובה לרכב היה אחיד ונקבע על ידי תאגיד חברות הביטוח. כיום, כל חברת ביטוח קובעת את מחיר הביטוח שהיא מציעה כאשר עדיין יש פיקוח על ידי משרד האוצר שקובע את פרמיית המינימום והמקסימום שניתן לתת לכל פרמטר בביטוח.

כאשר אדם נוהג בזהירות ומעורב בתאונה הסיכון שיגרם נזק לרכב שלו נמוך ביותר בהשוואה לאדם שאופי הנהיגה שלו סוער יותר. לחברת ביטוח אין באמת את היכולת להכיר את סגנון הנהיגה של כל אדם ולכן היא משערת על בסיס כמה נתונים שונים, באיזה נהג מדובר. כך לדוגמא: על פי הסטטיסטיקות והנתונים השונים נשים מעורבות בפחות תאונות וכן, גם נהגים שחצו את גיל 50 פחות מעורבים בתאונות הללו מנהגים צעירים.

אז ניתן לומר שהפרמטרים שמתחשבים בהם לצורך קביעת מחיר ביטוח חובה יהיו: גיל הנהג, מין הנהג, ותק הנהיגה של הנהג וכמובן, היסטוריה של תאונות. אם לנהג יש היסטוריה עשירה של תאונות בשלוש השנים האחרונות, עלות הביטוח שלו תהיה גבוהה יותר שכן ניתן לשער שהאדם נוהג פחות בזהירות ובהתאם לכך, הוא מהווה סיכון גבוה יותר לחברת הביטוח.

נתונים נוספים ששמים עליהם דגש הם: היסטוריה של הרשעות ושלילות רישיון של האדם בשלוש השנים האחרונות כאשר ככל שלאדם יהיו יותר הרשעות או שלילות בטווח הזמן המדובר כך עלות הביטוח תהיה גבוהה יותר.

סוג הרכב גם משפיע על עלות הביטוח ועלות ביטוח של רכב בעל נפח מנוע גדול יותר, תהיה גבוהה יותר מעלות ביטוח של רכב קטן. כמו כן, גם עלות ביטוח של רכב מסחרי תעלה יותר מעלות ביטוח של רכב פרטי ועוד.

חברת הביטוח תשים דגש גם על מאפיינים שונים ברכב כגון: האם יש או אין כריות אוויר ברכב, מהו נפח המנוע של הרכב, מערכות בטיחות כגון מובילאיי, האם ברכב יש מערכות בטיחות דוגמת מובילאיי ועוד.

כיצד בוחרים את החברה המשתלמת ביותר לביטוח חובה?

מכיוון שכיום ישנן לא מעט חברות בשוק המציעות תעריפים שונים לרכבים לרבות ביטוח חובה, אין ספק שבכדי לקבל את המחיר הטוב ביותר, בהתאם לנתונים האישיים שלכם תמורת ביטוח חובה עליכם לבצע סקר מקיף. בעוד שבעבר לצורך ביצוע סקר מעין זה נדרשתם ליצור קשר עצמאי עם חברות הביטוח השונות ולקבל את הפרטים הרלוונטיים, הרי שכיום כל שעליכם לעשות זה פשוט להיכנס לWobi , אשר ידועה כסוכנות ביטוח דיגיטלית הגדולה והטובה ביותר כיום לצורך השוואת ורכישת ביטוח רכב חובה, תקבלו את כל הפרטים הרלוונטיים לכם אודות החברה המשתלמת ביותר עבורכם ותרכשו בקלות ובמהירות את הביטוח המתאים לכם.