איך מוצאים פודקאסטים מומלצים

פודקאסטים מומלצים כבר קל מאוד למצוא, כשהמכשירים הסלולריים שלנו מאפשרים האזנה גם לתכנים מחו"ל, לפחות עד שנרגיש שנוצרו מספיק תכנים מעניינים גם בארץ. אז איפה מוצאים את הפודקאסטים המעניינים הללו ועל מה הם מדברים?

תגיות: פודקאסט
תוכן שיווקי , ט"ז באייר תשפ"א

איך מוצאים פודקאסטים מומלצים-ערוץ 7
פודקאסט
צילום: ISTOCK

מי לא מכיר את הטרנד הנפלא שפרץ לחיינו לפני כמעט עשור, אבל רק בשנים האחרונות החל לצבור פופולאריות של ממש בישראל? אלו הם הפודקאסטים כמובן, ובעוד ששאר העולם כבר התמכר, אצלנו נראה שהישראלים עדיין בשלב הגילוי של הנושא.

עם זאת, פודקאסטים מומלצים כבר קל מאוד למצוא, כשהמכשירים הסלולריים שלנו מאפשרים האזנה גם לתכנים מחו"ל, לפחות עד שנרגיש שנוצרו מספיק תכנים מעניינים גם בארץ. אז איפה מוצאים את הפודקאסטים המעניינים הללו ועל מה הם מדברים?

פודקאסטים מומלצים בכל הנושאים

בימים עברו, ההורים והסבים של כולנו המתינו מידי יום ומידי שבוע לתכנית הרדיו האהובה עליהם, שעסקה כנראה באי אלו נושאים. פודקאסטים מומלצים דומים מאוד לרדיו, שכן הם יכולים לעסוק בכל נושא שבעולם;

  • חדשות ופוליטיקה
  • מדע
  • רפואה
  • ספורט
  • בריאות
  • אמנות
  • תחביבים
  • ועוד

כל תחום, נושא או ז'אנר שתוכלו להעלות על דעתכם, יוכל להוות נושא לפודקאסט שסביר להניח שמישהו אי שם בעולם ימצא בו עניין. ההבדל בין הפודקאסטים לתכניות הרדיו טמון בעובדה שהפודקאסט לרוב מוקלט מראש – בין אם כסדרה בעלת כמה פרקים העוסקים בתחום-אב מסוים, או כפרק חד פעמי, תלוי בגורמים כמו רייטינג, עניין, זמן פנוי של האדם שיצר את הפודקאסט ועוד.

מדובר בתוכן קולי המועלה לרשת, שלעתים מוגש כמונולוג, דיאלוג ולעתים גם כפאנל. במקרים חריגים או כשהיוצר במצב רוח טוב, מתקיימים אף פרקי אונליין בלייב בהם גם מתנהל דיון עם המאזינים שיכולים ליצור קשר טלפוני בלייב, או להגיב בצ'אט ייעודי המתנהל לכל אורך השידור. אפשר לומר שבשורה התחתונה, הפודקאסט הוא גרסא מתקדמת של הרדיו הקלאסי, שמגיעה יחד עם כל היתרונות הנפלאים של הטכנולוגיה המתקדמת במאה ה-21.

היכן אפשר להאזין להם?

מכיוון שמדובר באחד המדיומים האהובים ביותר בשנים האחרונות, פודקאסטים מומלצים אפשר למצוא באפליקציות שכולנו משתמשים בהן; ספוטיפיי למשל, גוגל פודקאסט, ובאפליקציות ייעודיות אחרות כגון Castbox או Podcast Addict. האפליקציות הללו לא רק ימליצו על תכנים מעולים, אלא גם יזכרו באיזה פרק עצרתם או מתי עצרתם באמצע הפרק, ואף יעדכנו בכל פעם שמשוחרר פרק חדש.

אמנם נכון שחלק מהאפליקציות בתשלום, אבל זה בדיוק מה שעודד מתכנתים רבים ליצור אפליקציות חינמיות שמטרתן להעשיר את עולם התוכן של כל אדם המבקש לעשות זאת. לא זאת ועוד, אלא שמרבית האפליקציות גם מאפשרות להוריד פודקאסט ישירות למכשיר ולהאזין לו גם אם אתם עומדים לעלות על טיסה או לצאת לטיול במקומות בלי הרבה יותר מידי קליטה. כן כן, אפשר לומר בבטחון מלא שמדובר באחד המדיומים שהם לא רק האהובים ביותר, אלא גם כנראה הצעד הבא בתחום התוכן בכל העולם.