הענקת תעודת ההוקרה לאוהד בן יוסף
הענקת תעודת ההוקרה לאוהד בן יוסף צילום: דוברות

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן העניק תעודת הוקרה לסגן קב"ט אזור התעשייה ברקן אוהד בן יוסף, שבפעולה נועזת הצליח ללכוד חוליית גנבי רכב פלסטינים לאחר ששדדו רכב מתושב קריית נטפים בזמן שתדלק את רכבו בפארק התעשייה מערב אריאל.

בן יוסף שקיבל דיווח על האירוע, הצליח בעבודת מודיעין ובתוך זמן קצר לאתר את הרכב בפאתי הכפר בורקין. הוא הגיע למקום, הצליח לתפוס את הרכב והחולייה והזעיק למקום את הצבא והמשטרה.

להענקת תעודת ההוקרה הגיע גם משה לוי, תושב קריית נטפים שרכבו נגנב באותו אירוע ושיבח גם הוא את אוהד. אליהם הצטרפה יו"ר הישוב קריית נטפים ד"ר אודליה מינס.

דגן הודה לאוהד על פעולתו וציין כי מדובר בערבות הדדית שאפשר לראות רק בשומרון. "אני שמח שיש לנו במועצה תושבים כמו אוהד בן יוסף, שכשיש אירוע יודעים לחתור למגע, ולעשות הכל כדי לסיים אותו בצורה הטובה ביותר. הפעולה של אוהד במקרה גניבת הרכב ראויה להערכה והוקרה, האירוע הזה חשוב כדי להעביר מסר מרתיע לאותן חוליות גנבים פלסטיניות שפועלות באזורנו".

משה לוי ממנו נחטף הרכב סיפר, "אוהד היה טוטאלי, כל הזמן עדכן אותי מול המשטרה, תפקד בצורה לא שפויה, זה לא דבר נורמלי לתפקד ככה".

אודליה מינס יו"ר היישוב קריית נטפים סיכמה, "גאווה גדולה ונס גדול. הלוואי שנזכה לראות עוד הרבה בחורים כמו אוהד עם אומץ ויכולת להשיג את המטרות שלהם".