מנהלי ישיבות ההסדר נפגשו בעתניאל

מנהלי הישיבות המאוגדות באיגוד ישיבות ההסדר נפגשו אתמול בישיבת ההסדר עתניאל. הרב רא"ם הכהן: "המטרה שלנו היא להחזיר את האחווה"

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ט"ז באייר תשפ"א

מנהלי ישיבות ההסדר נפגשו בעתניאל-ערוץ 7
מפגש מנהלי ישיבות ההסדר בעתניאל
צילום: ישיבת עתניאל מבית איגוד ישיבות ההסדר

מנהלי הישיבות החברות באיגוד ישיבות ההסדר נפגשו אתמול (שלישי) לכנס מנהלים שהתקיים בישיבת ההסדר עתניאל.

במהלך המפגש קיבלו המנהלים סקירה ועדכונים בנושאי הנחיות הקורונה, תקציבי הישיבות וכן נושאים שונים שעל סדר היום.

בהמשך הציפו המנהלים בניהם סוגיות ונושאים שעלו בהתמודדות שלהם בשנה האחרונה עם משבר הקורונה ולסיום נערכו מספר הרצאות בנושאים הקשורים לניהולה של ישיבה.

ראש ישיבת עתניאל, הרב רא"ם הכהן, פנה למנהלים בבקשה לדרבן את ראשי הישיבות לחזק את נושא השכנת השלום והארת הפנים בין הישיבות והרבנים. לדבריו, ‏"אנחנו נמצאים היום בימי ספירת העומר. הרמב"ן אומר שימי ספירת העומר אלו ימים מיוחדים כמו חול המועד אך בכל זאת אנחנו נוגעים בהם מנהגי אבלות על מותם של תלמידי רבי עקיבא שלא נהגו כבוד אחד לשני".

"הסוגייה הזאת של לתת כבוד אחד לשני היא נקודה שאנחנו חייבים לעבוד עליה יותר", הוסיף. "אנחנו צריכים להאיר פנים אחד לשני, להאיר פנים בין ישיבות, בין ראשי הישיבות וכמובן בין המנהלים. המטרה שלנו היא בעצם להחזיר את הכבוד והאחווה בין תלמידי החכמים".

ראש מטה איגוד ישיבות ההסדר, אורי פינסקי, אמר: "שמחתי לפגוש את מנהלי הישיבות בכנס שערכנו ואחרי שנה שבה התעדכנו במצבם מרחוק, היינו יכולים לקיים שיח קרוב ולשמוע אותם פנים אל פנים. אני רוצה להודות לכל המנהלים שהגיעו וכמובן לישיבת עתניאל על האירוח, ואני מקווה שכעת עם החזרה לשגרת הלימודים בישיבות, נוכל לשוב ולהתכנס כתמיד".