ח"כ אורית סטרוק: בנט יאפשר לעבאס לשים יד על ההגה?

יו"ר סיעת הציונות הדתית אורית סטרוק מבקשת בראיון לערוץ 7 להזכיר לנפתלי בנט שעליו לקחת אחריות כדי שתוקם ממשלת ימין.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ט"ז באייר תשפ"א

ח"כ אורית סטרוק, יו"ר סיעת הציונות הדתית בכנסת מגיבה בראיון לערוץ 7 לפגישתם של יו"ר ימינה נפתלי בנט ויו"ר רע"מ מנסור עבאס.

"פגישה עם עבאס עומדת בראש רשימת הדברים האסורים. לא לשיטתי, אלא לשיטתם של ידידי נפתלי ואיילת. והנה תוך כמה שעות הם נפגשים ראש מפלגה שתומכת במחבלים, באויבים הגרועים ביותר שלנו. זה מזעזע ופשוט בלתי נתפס. אני קוראת להם להישמע לקול מצפונם", אומרת סטרוק.

היא מוסיפה, "אצלנו בסיעה כולם מסכימים פה אחד שאין להסתמך על רע"מ. אני כאובה את העובדה שגורמים בימין התחילו לכרסם בתודעה הפשוטה שאתה לא עושה יד אחת עם אויבך. זה להכניס סוס טרויאני. עבאס הוא כמו יאסר ערפאת. הוא מדבר יפה מאוד בעברית אבל צריך לשמוע מה הוא אומר בערבית".

לטענתה, "זה לא נכון לומר שמי שצריך להקים ממשלת ימין זה נתניהו ובנט ישב בצד ויראה אם הוא מצליח. כל מפלגות הימין צריכות להירתם להקמת ממשלת ימין ולשים את זה כמטרה בלעדית. אם בנט היה משקיע את המאמצים של הפגישה עם עבאס בהקמה ממשלת ימין זה היה נפתר כבר. בנט לא צריך להצטרף לממשלת ימין. הוא צריך לעשות כל מאמץ להקים ממשלת ימין. זו אחריותו".

סטרוק נשאלה איך מגיבים במפלגתה לטענה שהם רוצים מעוניינים בבחירות חמישיות כדי למחוק את ימינה מהמפה הפוליטית.

"זו טענה חסרת שחר, אנחנו לא מדברים על בחירות. לנו מה שחשוב זה מדינת ישראל. אנחנו נמצאים בחודש אייר שבו כל הימים הלאומיים, זה חודש התקומה הלאומית. בחודש הזה לבוא ולמסור את המושכות לשונאים שלנו? נפתלי בנט שיודע לשים יד על ההגה ועשה זאת בעבר רוצה לתת את הכוח הזה לעבאס?", תהתה סטרוק.