ל"ג בעומר הוא בכלל קונספירציה של ביל גייטס. הדלקת מדורות לפני הקורונה
ל"ג בעומר הוא בכלל קונספירציה של ביל גייטס. הדלקת מדורות לפני הקורונה צילום ארכיון: יונתן זינדל, פלאש 90

עדיין לא נתקלתי בקבוצות מטורללות שקוראות להילחם בעריצות שירותי הכבאות, אבל לנוכח אירועי השנה האחרונה אני די בטוח שיש כאלה. בטח שמעתם שנציב כבאות והצלה חתם על צו שאוסר על הדלקת מדורות בל"ג בעומר, למעט מתחמים מיוחדים שהוכנו על ידי הרשויות המקומיות, בנימוק המקומם של האקלים בישראל והסכנות הכרוכות בהבערת אש.

למה מקומם? כי מדובר בפגיעה חמורה בזכויות הפרט. אף טפסר לא יקבע לי מה להדליק, איך להדליק ואיפה להדליק. ראשית, מי קבע שאש מסוכנת? סמי הכבאי? מעניין מאוד למה דווקא הוא "קובע" ככה ומה ה"אינטרסים" שלו, ולמה אף אחד ב"תקשורת" ה"מאוזנת" שלנו לא "שואל" כמה כסף מקבלים ה"כבאים" על כל "שריפה" שהם "מכבים", ומי באמת "מצית" אותה.

בנוסף לכך, מעולם לא הוכח שמזג אוויר יבש מלבה שריפות ומים מכבים אותן. אם כבר אז להפך – שריפות נגרמות על ידי מים, לכן הכבאים שופכים מים על המדורות. ידוע שכל הסיפור של ל"ג בעומר הוא קונספירציה של ביל גייטס והחברות שמייצרות מים ועושות מיליארדים על הגב שלנו, אבל את זה אף אחד לא מספר לנו. מעניין מאוד למה.

ולמה לכבאים קוראים "לוחמי אש"? חשבתם על זה פעם? אם האדם הפשוט צריך אש כדי לבשל ולהתחמם, למה הם נלחמים בה? לא כדי לקחת מאיתנו את החירות? האם לדעתכם זה מקרה שלפרויקטור הראשי קוראים, ובכן, פרופסור אש? זה נראה לכם מקרי?

ולמה לחרדים במירון מותר להדליק ולנו אסור? כי הכול פוליטיקה של ביבי המושחת שכדי להישאר בשלטון מחרים לנו את החופש בנימוק המסית שאש היא דבר מסוכן שפוגע באיכות הסביבה ועלול לגרום לכוויות. אבל גם קור עלול לגרום לכוויות, אז למה לא אוסרים עלינו לעשות מדורות מקרח? הא? למה על זה אף אחד לא מדבר?!

הם כמובן יגידו לנו לבוא להדליק מדורות במתחמים שהם הגדירו, כי שם ניכשו את העשבים ושומרים מרחק בין מדורה למדורה, אבל האמת היא שבמתחמים המחוסנים משתילים במרשמלו שבבים של G5 כדי לשלוט לאנשים במוח ובפוריות. אל תהיו תמימים, אנחנו יודעים טוב מאוד איפה ריכזו יהודים במתחמים. אל תיתנו לאף אחד לעבוד עליכם!!! כנסו כנסו וצפו בסרטון המחריד של ד"ר פרייס – לא שרון, אדם פרייס – שחושף את כל האמת על האינטרסים האפלים של הכבאים שמכבים לו את החיים בכל פעם שהוא מנסה לעשות קצת שמח. שתפו בכל הכוח שכל העולם יידע, ואל תיתנו להם להשכיח מאיתנו את האמת הפשוטה: מדורה היא לא שריפה – היא בסך הכול נר עם יחסי ציבור.

פרס האוסקר לשנאה עצמית

אין מה לדבר, העולם מלא אנטישמים ארורים. כאילו העם היהודי לא סבל מספיק, כאילו לא מספיק שהעולם כולו נגדנו ובעד איראן, כאילו לא די בכך שלא נותנים לנו לנצח בכדורגל, השבוע שוב לא זכינו באוסקר. כלומר הסרט הישראלי 'עין לבנה' היה מועמד בקטגוריית הסרט הקצר הטוב ביותר בתחרות שהתקיימה השבוע, אבל השופטים העדיפו דווקא סרט אמריקני בהפקת כוכב ה־NBA קווין דוראנט וטוב שכך, כי הסרט הישראלי מספיק אנטי־ישראלי גם ככה. טוב, אחרת לא היו נותנים לו לייצג אותנו.

לשלב הגמר של האוסקר הגיעו חמישה סרטים: 'Two Distant Strangers' האמריקני העוסק בגזענות של לבנים כלפי שחורים, 'עין לבנה' של הבמאי תומר שושן העוסק בגזענות של ישראלים כלפי עובדים זרים, 'המַתנה' של במאית בריטית־פלשתינית העוסק בגזענות של חיילי צה"ל כלפי פלשתינים, ועוד שני סרטים שלא עוסקים בגזענות ולא ממש ברור איך הם הצליחו להגיע לאוסקר.

בכל מקרה, הסרט הישראלי – אם אפשר לכנות אותו ככה – מספר על עובד זר שהישראלים הרשעים אומרים שהוא גנב אופניים ומזעיקים את המשטרה שכמובן באה מיד (קולנוע לא צריך להיות נאמן למציאות) ומגלה שמדובר במסתנן שאין לו אשרת שהייה מאושרת, למרות שהעובד עצמו דווקא מאוד מאושר להיות פה וגם יש לו ילד שנולד בארץ אז מה פתאום שמישהו יקבע שזה לא הבית שלו. כולנו נולדנו שווים, לא ככה? לכל אחד מותר להיות איפה שהוא רוצה, אפילו ליהודים מותר לפעמים לצאת לרחוב כל עוד הם לא מסתובבים בירושלים, ביפו ובטווח הרקטות של יישובי עוטף עזה. במאי הסרט בעצמו אמר שעצוב לו מאוד שהעובד הזר ששיחק בסרט לא בא איתו ללוס אנג'לס מחשש שאם הוא ייצא מהארץ שלטונות הכיבוש לא ייתנו לו לחזור. עצוב נורא שאנחנו כאלה גזענים.

בקיצור, חבל מאוד שהשופטים העדיפו את סרט הגזענות האמריקני על פני סרט הגזענות הישראלי, אבל מה כבר אפשר לצפות מאנטישמים. לפני שנתיים היה לנו יותר מזל כשבמאי ישראלי אחר זכה באוסקר באותה קטגוריה עם סרט מקורי, אמיץ ובועט שעוסק, ובכן, בגזענות. מזל שסוף סוף יש יוצרים ישראלים שעושים סרטים שמראים את הפרצוף האמיתי שלנו, אחרי שנים רבות שבהן נעשו פה בקושי 958367158234 סרטים כאלה. מזל שקרנות ישראליות מממנות את הסרטים האלה מכספי משלם המיסים, ופוסלות במקביל תסריטים שעלולים לגרום לעולם לחשוב שבאמת יש פה קונפליקט, או חס וחלילה להוציא אותנו טוב, שלא נדע. מזל שהסרטים האלה גם עולים עכשיו לנטפליקס, אחרי הכול CNN ו־BBC לא יכולות לעשות לבד את כל העבודה. בקרוב על המסך הפרטי שלכם וכל הזמן בטוויטר של יריב אופנהיימר. עשר בסולם יאיר גולן.

*** פתחו יומנים ***

לו"ז פוליטי לשבועיים הקרובים:

כ"ב באייר – נתניהו מודיע לריבלין שלא הצליח להקים ממשלה. הנשיא מטיל את הרכבת הממשלה על בנט.

כ"ג באייר – בנט הנרגש מציג את ממשלתו בפני הכנסת. הממשלה החדשה מעבירה בשלוש קריאות חוק האוסר על נאשם בפלילים לכהן כראש הממשלה. בנט נישא על כפיים לבלפור.

כ"ד באייר – ערוץ 13 מדווח שהמשטרה מנהלת חקירה נגד בנט בחשד למרמה, הפרת אמונים ואופציה לשוחד בנסיבות מחמירות במקרה שהוא לא יעשה מה שאומרים לו. בנט מכנס מסיבת עיתונאים. אלדד יניב מכנס הפגנות מול בית היועץ המשפטי לממשלה. יאיר גולן מזהה תהליכים. סער מצייץ: אני מוכן. עד כאן החדשות. התחזית: ללא שינוי ניכר.

dvirbe7@gmail.com