מטוס
מטוס צילום: איסטוק
מטבעות המזל והאמונה הטפלה כמעט עלתה בחייהם של 150 בני אדם.

אזרח סיני, שזוהה רק בשם המשפחה וואנג, עוכב על ידי המשטרה בסין לאחר שבדרכו לכבש המטוס החליט לזרוק "מטבעות מזל" לכיוון מנוע המטוס בעקבות אמונה טפלה, אך לטענת הרשויות יכול היה לגרום להתרסקות המטוס באוויר ולמותם של 148 הנוסעים ועוד אנשי הצוות שהיו על המטוס.

האיש עלה על מטוס של חברת התעופה Beibu Gulf בדרכו מהעיר ווייפנג לעיר הייקו בסין. צוות הדיילים הבחין כי ממש לפני כניסתו לתא הנוסעים הוא השליך חבילת מטבעות עטופים בנייר אדום, כמנהג האמונה הטפלה שנועדה להבטיח למאמינים בה כי המטוס ימריא וינחת בשלום.

אלא שצוות הדיילים מיהר להזעיק את המשטרה למקום, לאחר שלטענתם מטבעות במנוע המטוס עלולות לגרום להתלקחות ושריפת המנוע וכן לפגוע בלהבים וברכיבים חיוניים במנוע המטוס.

וואנג עצמו הודה בחקירת השוטרים כי אכן השליך שישה מטבעות עטופים בנייר אדום אל מנוע המטוס, אך למרות שצוות המטוס הצליח לאתר את כל שש המטבעות, הוחלט להוריד את כל הנוסעים מהמטוס כצעד ביטחון וכל 148 הנוסעים ואנשי הצוות נאלצו לחכות עד לטיסה הבאה למחרת בבוקר.

זו לא הפעם הראשונה בה אזרחים סינים משליכים את "מטבעות המזל" לכיוון מנוע המטוס, וגורמים לסכנה למאות הנוסעים ואנשי הצוות שעליו.

במרבית המקרים הוטלו על הנוסעים קנסות גבוהים בעקבות המנהג העתיק. החוק הסיני גם קובע כי נוסעים שלא יתנהגו לפי הכללים, ייכנסו ל"רשימה שחורה" וייאסר עליהם לטוס בעתיד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו