סוף לסגר: ספרד פותחת שעריה לתיירים

שר התיירות הספרדי הודיע על פיילוט במסגרתו יפתחו שערי המדינה החל מחודש יוני לתיירים מחוסנים, מחלימים או בעלי בדיקה שלילית.

ניסן צור - ערוץ 7 , ט"ז באייר תשפ"א

סוף לסגר: ספרד פותחת שעריה לתיירים-ערוץ 7
רחובות ריקים בספרד. קורונה
צילום: REUTERS/Jon Nazca

עוד מדינה מנסה לחזור לשגרת תיירות לאחר מגיפת הקורונה. שר התיירות הספרדי, פרננדו ואלדס, הודיע כי החל מחודש יוני תפתח ספרד את שעריה בפני תיירים מכל רחבי העולם, בתנאי שיהיו בעלי תעודת חיסון מלאה, תעודת מחלימים מקורונה, או יציגו בדיקת קורונה שלילית.

לדבריו של ואלדס, הפיילוט החדש יתקיים לאחר ניסוי בהנפקת תעודות בריאות דיגיטליות בכל 46 שדות התעופה בספרד בחודש מאי. הפיילוט מיועד להחזיר את התיירים לספרד, אחת המדינות המתויירות בעולם שנפגעה בצורה הקשה ביותר בתחילת התפרצות מגיפת הקורונה.

"האישורים מציעים מידה מסוימת של ביטחון מכיוון שהם יאפשרו לתיירים לנסוע אם הם כבר מחוסנים, אם היו בעלי בדיקה שלילית למרות שעדיין לא חוסנו, או במידה והם החלימו ממחלת הקורונה. הדבר הטוב ביותר שממשלות יכולות לספק כרגע למטיילים הוא הוודאות", אמר ואלדס.

הוא הוסיף כי הוא מקווה שהמשא ומתן עם מדינות אחרות יוביל להסדרים הדדיים ותיירים ספרדים יוכלו להיכנס למדינות אחרות.

לדבריו, "הנוסעים זקוקים לוודאות כאשר הם חוזרים למדינות מולדתם. אם נופשים מתמודדים עם מגבלות כשהם מגיעים הביתה, זה לא יעזור לתיירות. אין טעם לפתח רק צד אחד של המשוואה".

ענף התיירות נחשב לאחד הקריטיים לכלכלה הספרדית, כאשר 12 מהתמ"ג הספרדי מבוסס על תיירות. בימים אלו נמשך מבצע החיסונים בספרד, כאשר 15 מיליון בני אדם כבר חוסנו במנה הראשונה לפחות, ועוד 4 מיליון בני אדם כבר קיבלו את המנה השנייה של החיסון. ממשלת ספרד כבר הודיעה כי היעד שלה הוא לחסן עד 70 אחוזים מהאוכלוסייה עד סוף חודשי הקיץ הקרוב.