הרב אליעזר קרליבך, מנהל הכנסת אורחים רשב"י, מספר בראיון מיוחד מתוך קלחת ההכנות לקליטת ההמונים מחר, ליל ל"ג בעומר, על ההיערכות והדריכות.

את המציאות הישראלית השונה כל כך מהמתרחש בעולם המסתגר מגדיר הרב קרליבך כנס. "כולם יכולים להגיע ולהשתתף בהילולה של רבי שמעון בר יוחאי. זו לא סתם הילולה. זה משהו מרגש שבו פוגשים את כל עם ישראל, את כל הצבעים, את כל הכיפות וגם אנשים בלי כיפת, כולם מרגישים את החיבור לרבי שמעון בר יוחאי".

קרליבך מתאר את המציאות המיוחדת של ליל ל"ג בעומר בציון רשב"י, כאשר זה לצד זה ניצבים מי שמעולם לא ניתן היה לשער שימצאו את עצמם יחד. "ברבי שמעון יש חיבור, יש משיכה, מגנט".

עם זאת הוא מציין כי על אף פתיחת האפשרות לקיים את הילולה, עדיין אנו חיים בצל הקורונה ולכן עדיין ישנן מגבלות ונכון לשמור על היגיינה ואף להישאר עם מסיכות. המנות שהוא וצוותו מארגנים לבאים תהיינה ארוזות בחמגשית עטופה בשקית ומקבלי המנות יאכלו אותן מחוץ באוויר הפתוח, למתחם הסגור, שלא כבשנים עברו.

גם הריקודים יתפרסו על הר מירון כולו ולא בצפיפות על מנת להבטיח שכל הבאים גם ישובו לבתיהם בשמחה. קרליבך סוכר את השנה שעברה כאירוע קשה. "נקרע הלב", הוא אומר כשהוא מתאר אנשים שמקפידים מזה שלושים, ארבעים וחמישים שנה להגיע לציון ובשנה שעברה הדבר נבצר מהם. מאחר וכך הוא מעריך כי השנה מספר הבאים למתחם הציון יהיה גדול יותר משנים קודמות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו