קנה בטעות את הכתובת של גוגל

תקלה קטנה הובילה מעצב אתרים לקנות את כתובת בגוגל במחיר מצחיק של פחות מעשרה שקלים

מתנאל ראט , ט"ז באייר תשפ"א

קנה בטעות את הכתובת של גוגל-ערוץ 7
מנוע החיפוש הפופולרי בעולם
צילום: iStock

דף הבית של גוגל הוא אתר האינטרנט הנצפה ביותר בעולם, אבל מה אם הייתם יכולים לקנות אותו בפחות מעשרה שקלים? מעצב אתרים מארגנטינה הופתע לגלות כי כתובת האתר של גוגל בארצו מוצע למכירה- ומיהר לקנות אותו ב2 יורו בלבד.

הכל התחיל כאשר ניקולס קורונה היה בעבודה ושמע ששירות החיפוש של גוגל בכתובת הארגנטינאית שלו הפסיק לעבוד. ניקולס בדק את הדבר בעצמו, וכאשר גילה שהאתר כבר לא פעיל, הוא החליט לבדוק האם כתובת האתר עדיין בבעלות גוגל או שהחברה שכחה לחדש את הבעלות.

להפתעתו, הוא נכנס לאתר הארגון שאחראי על כתובות האינטרנט בארגנטינה וגילה שכתובת האתר של גוגל מוצעת למכירה תמורת 2.09 יורו בלבד. הוא החליט לנסות לקנות את הכתובת ולתדהמתו המכירה התבצעה בצורה חלקה והוא קיבל הודעה על כך שהוא הבעלים הרשמי של הכתובת.

בראיון שנתן לרשת ה-BBC, מתאר ניקולס שהוא מעולם לא היו לו כוונות "לגנוב" לגוגל את הכתובת ושברגע שהוא הצליח לקנות את הכתובת הוא פשוט "קפא" בכיסא מתדהמה. ניקולס פרסם את הסיפור ברשתות החברתיות וזכה לתהילה קצרה ואף הוכרז כ"גיבור" עד שגוגל החזירה לעצמה את כתובת האתר.

מבירור שנעשה נראה שתקלה שהתרחשה הובילה לכך שכתובת האתר הוצע למכירה, למרות שבפועל הבעלות של גוגל על הכתובת עדיין לא הסתיימה. ניקולס עצמו סיפר שהוא הרגיש קצת לא בנוח עם כל התהילה שקיבל בעקבות הסקרנות שלו ואמר שהוא בעיקר שמח שלא הואשם בשום דבר.

זו לא הפעם הראשונה בה גוגל "מאבדת" את כתובת האתר שלה. לפני כשש שנים אירע מקרה דומה בו סמניי וד, עובד לשעבר של גוגל, קנה את כתובת האינטרנט של החברה ב12 דולר והיה הבעלים שלו למשך דקה שלמה, עד שהכתובת הוחזרה במהירות לבעליה המקוריים.

בניגוד לניקולס, במקרה ההוא גוגל באמת שכחה לחדש את המנוי לכתובת האתר שלה, והציעה לו אלפי דולרים בתור החזר, כאשר לבסוף הוא תרם את הסכום לצדקה. נשאר רק לקוות שגם אם ניקולס לא יקבל הצעה של אלפי דולרים על הכתובת, לפחות שיקבל בימים הקרובים פיצוי על 2 היורו ששילם לטובת הרפתקת האינטרנט הקטנה שלו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!