סגן ניצב אופיר שמול, ממלא מקום ראש ענף המבצעים במחוז צפון של משטרת ישראל, שוחח עם ערוץ 7 מחפ"ק המשטרה של מבצע ל"ג בעומר במירון.

מהמשטרה נמסר כי היא נערכת בכוחות מתוגברים לאבטחת אירועי ל"ג בעומר במירון. במבצע ישתתפו כ-5000 שוטרים וההיערכות תמשך עד ליום ראשון.

במשטרה אומרים כי הם מייחסים חשיבות עליונה להיערכותה המבצעית ובמסגרת זו אלפי שוטרים ולוחמי משמר הגבול ייטלו חלק במבצע ויופעלו כלל האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשות משטרת ישראל, כל זאת במטרה לשמור על הסדר ולהבטיח את בטחון המבקרים באירוע.

במשטרה מדגישים כי בניגוד לשנים שעברו בהם הארוע נמשך כ- 36 שעות, השנה, עקב היותו של ל"ג בעומר ביום שישי, הארוע חייב להסתיים בשעה מוקדמת ולכן ההדלקות המסורתיות צומצמו לכ-15 הדלקות עיקריות והן תחלנה בשעה 20:00 בערב עד שעות הבוקר המוקדמות.

"היות ואנחנו נמצאים עדיין במגבלות 'הקורונה'", נמסר מדוברות המשטרה, "הוחלט על ידי הגורמים המוסמכים כי הכניסה למירון תהיה ללא הגבלה של מספר הנכנסים אולם בשטח ההדלקות תהיה הגבלה של כ- 3000 איש לכל הדלקה".

"חשוב לציין כי כל מנהלי ההדלקות פועלים ביחד עם משטרת ישראל במטרה לאפשר עד כמה שניתן את הגעת קהל מגוון להדלקות השונות ולכן כל הדלקה מתוחמת בזמן של עד לשעתיים. מנהלי ההדלקות מבינים כי כל איחור פגע בציבור שמגיע להדלקה שלאחר מכן".

על פי תחזית מזג האוויר ביום חמישי וביום שישי צפוי במירון עומס חום מעל הממוצע ולכן, על מנת לשמור על ביטחון ובריאות הציבור, במשטרה מבקשים מנשים הרות, קשישים, ילדים קטנים ואנשים בסיכון בריאותי להימנע מהגעה למירון.

משטרת ישראל ממליצה לאותם הרוצים להגיע אל קרבת הציון עצמו לתכנן את ההגעה לשעות בהם אין הגבלת קהל על ההר, כלומר ביום חמישי לאורך כל היום עד לשעת ההדלקה הראשונה, ולמחרת ביום שישי במשך היום.

"אנו פונים לציבור בבקשה להישמר ולעטות מסכות בכניסה לציון ובמקומות צפופים", מוסיפים במשטרה, "מפקדי ושוטרי משטרת ישראל ולוחמי מג"ב יעשו כל מה שניתן במטרה שהאירוע יתנהל באופן מכובד ומכבד ובטיחותי ועל כן חלה חובת הזהירות של 'ונשמרתם' על כן הציבור מחוייב להישמע להנחיות השוטרים והסדרנים על מנת שהארוע יתנהל ללא תקלות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו