"חברי 'לה-פמיליה' הם לא אוהדי בית"ר"

הבעלים של בית"ר ירושלים משה חוגג, תקף את אוהדי קבוצתו בבית המשפט וטען כי אין להשית עליו קנסות בגללם. "רוצים לגרום לי נזק"

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז באייר תשפ"א

"חברי 'לה-פמיליה' הם לא אוהדי בית"ר"-ערוץ 7
אוהדי בית"ר (ארכיון)
צילום: פלאש 90

המלחמה של משה חוגג בחברי ארגון האוהדים של קבוצתו, ארגון 'לה-פמיליה', עולה מדרגה.

אחרי שמנע מהם כניסה למשחק הבית שנערך באצטדיון טדי שבבירה לפני כשבועיים מול בני יהודה ומכתב ההתראה לפני תביעה שהוציאו כנגדו בשל כך, הבעלים של בית"ר ירושלים משה חוגג יוצא במתקפה נוספת נגד חלק מאוהדי קבוצתו.

במהלך הדיון היום (רביעי) בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, תקף חוגג את חברי ארגון 'לה-פמיליה' וטען כי הם אינם אוהדים וכי כל מטרתם היא להסב לו נזק כלכלי ותדמיתי, במה שנראה כמו עימות שלא ייפסק וכזה שלא יהיה ממנו עוד דרך חזרה.

את הדברים אמר חוגג במהלך הדיון בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, בשל קריאות גזעניות של אוהדי בית"ר במשחק הכדורגל במוצאי השבת האחרון מול הפועל ת"א.

"לה פמיליה אינם אוהדי בית"ר ירושלים. הם מזיקים למועדון. הם עושים את זה כדי לגרום לי נזק כלכלי. אני תובע אותם. תשפטו את המועדון על כל מה שאנחנו עושים ומבקש שתכירו בזה שלה פמיליה הם לא בית"ר", אמר חוגג לשופט בית הדין, עו"ד נעם ליובין.

יתירה מכך, חוגג ונציג המועדון עו"ד מוסזון, סיפרו במהלך הדיון כי פנו להפועל ת"א עוד בטרם המשחק, שלא לאפשר את הכנסתם של מספר אנשים ספציפיים, ראשי ארגון 'לה-פמיליה' לתחומי האיצטדיון בהנחה שהם יגרמו לנזקים גדולים.

"זה מאוד מתסכל שפנינו לכל אנשי הפועל תל אביב והם פשוט התעלמו מאיתנו בסופו של דבר. אמרנו לאנשי הפועל תל אביב - 'אנחנו מונעים מהם כניסה לטדי, אנא מינעו מהם כניסה'. זה לא קרה. הפועל לא נתנה לצוותים שלנו להיכנס. רצינו להביא צוותים, יעלה כמה שיעלה. אבל הם לא אישרו".

שופט בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, הודה עם דברי חוגג כי "אותם אלו המכנים עצמם אוהדים אך עוסקים בהפצת שנאה ואלימות לכל כיוון, אינם אלא לא יותר מפורעי חוק, אשר עושים כל שבידם על מנת לפגוע בקבוצה בדרך פעולה המתאימה לארגון פשע לכל דבר ועניין".

בהמשך מתח השופט ביקורת חמורה על ראשי הפועל ת"א שלא הסכימו לשתף פעולה עם ראשי בית"ר בניסיון למגר את תופעת הגזענות, התעלמו מהדרישה לאסור את כניסת האוהדים ולאפשר הבאת כוחות אבטחה נוספים על חשבון בית"ר.

עם זאת, פסק השופט ליובין קנס כספי על סך 6,000 שקלים נגד בית"ר והבעלים משה חוגג, כשציין כי קנס זה הוא לפנים משורת הדין ורק בשל המאבק של המועדון והבעלים באוהדים המתפרעים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il